ШЕФ МИСИЈЕ ОБЕС У ПРИШТИНИ: Без повратка Срба у институције неће се вратити осећај нормалности

Танјуг

04. 06. 2023. у 20:15

ШЕФ Мисије ОЕБС у Приштини Мајкл Девенпорт рекао је данас да се без учешћа Срба у привременим приштинским институцијама, као што су полиција, правосуђе, општинске администрације, "неће вратити осећај нормалности у свакодневном животу".

ШЕФ МИСИЈЕ ОБЕС У ПРИШТИНИ: Без повратка Срба у институције неће се вратити осећај нормалности

Фото: Танјуг

-Као што смо чули од ЕУ и других фактора, мора да дође до инклузивних избора да би градоначелници на северу имали неопходну легитимност. Наравно да је Мисија, такође, спремна да помогне у вези са тим, рекао је Девенпорт за РТК.

Он је додао да је ситуација на северу КиМ "врло напета".

-Свако насиље је потпуно неприхватљиво. Нажалост, дошло је до сукоба и напада у којима су рањени полицајци, представници међународних мисија и новинари, у неким случајевима озбиљно. Мора, пре свега, да дође до смиривања тензија и до деескалације ситуације, истакао је Девенпорт.

Он је истакао да се нада да ће до краја године бити завршен процес разговора између Београда и Приштине.

-То зависи од ангажовања и Приштине и Београда у вези са имплементацијом свега што је договорено. Морам да додам да би требало да дође до правно обавезујућег свеобухватног споразума, о чему има говора у процесу приступања ЕУ, додао је Девенпорт.

Он је рекао да је по питању имовине манастира Високи Дечани став ОЕБС јасан, а то је да одлука уставног суда из 2016. године мора да се спроведе, јер је "у питању владавина права и поштовање правног оквира на Косову".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.

30. 04. 2025. у 16:55

Коментари (1)

РУС ПРИРЕДИО НЕВИЂЕН СКАНДАЛ: Колеге тенисери не могу да верују да се овако понашао! (ВИДЕО)