АЛИЈЕВ СИГУРАН: "Баку би могао ускоро да потпише мировни споразум са Јеревеном"

Тањуг

28. 05. 2023. у 16:08

АЗЕРБЕЈЏАН и Јерменија би могли да потпишу мировни споразум у блиској будуц́ности, осим ако се Јереван поново не врати на своје становиште, изјавио је данас председник Азербејџана Илхам Алијев на састанку са становницима Лачинског коридора.

АЛИЈЕВ СИГУРАН: Баку би могао ускоро да потпише мировни споразум са Јеревеном

Фото: Танјуг/Зоран Жестић

- Сада када је Јерменија признала наш територијални интегритет, заправо не преостају велике препреке мировном споразуму. Уверен сам да би мировни споразум могао бити потписан у блиској будућности осим ако Јерменија поново не промени свој став - истакао је Алиијев, јавила је азербејџанска агенција АЗЕРТАЦ.

Он је, међутим, рекао да, чак и ако никада не буде потписан мировни споразум, "ми ћемо живети у удобности и сигурности", јер, како је нагласио, Азербејџан има јаке позиције и у преговорима и на граници, пренео је ТАС С.

 

БОНУС ВИДЕО: СПРЕМНИ ЗА ЕВАКУАЦИЈУ - Буди се вулкан Попокатепетл

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.

08. 04. 2026. у 02:39

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала

САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала

На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.

11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39

Коментари (0)

УДАР ДРОНОВИМА И РАКЕТАМА: Хезболах извео низ напада на север Израела