БАХМУТ ЈЕ ПРЕД ПАДОМ: ПМЦ "Вагнер" је заузео још 40.000 м, напредовао до 200 метара у различитим правцима
Шеф ПМЦ Вагнер Јевгениј Пригожин истакао је у данашњем обраћању поводим ситуације у Бахмуту да је град пред падом.

Фото Танјуг/АП
-Под непријатељском контролом је мање од 2 квадратна километра Бахмута, рекао је Јевгениј Пригожин.
Укупно: током дана напредовање јуришних одреда износило је више од 600 м, а заузета територија 172.000 м2.
Битка за Бахмут
Јуришни одреди ПМЦ „Вагнер“ су наставили офанзиву улицама Медведева, Черњаховског и Толбухина, напредујући до Черњаховске траке која их је прелазила.
Постоји и напредовање дуж улице Леваневског. Са обе стране, борци ПМЦ-а су упали у још 2 вишеспратнице.
Десни бок (ка Соледару)
Јединице 200. бригаде изгубиле су своје положаје на подручју између Григоровке и Дубова-Васиљевке, повлачећи се неколико стотина метара.
БОНУС ВИДЕО - БРОДОВИ, АВИОНИ, ХЕЛИКОПТЕРИ, ПРОЈЕКТИЛИ: Погледајте снимке током провере Пацифичке флоте Русије
Препоручујемо

РАТ У УКРАЈИНИ: Жестока битка за Бахмут, напредују и Вагнероци и ВСУ; Кијев гађао ракетама Гром-2 Луганск (ФОТО, ВИДЕО)
12. 05. 2023. у 07:13 >> 04:14

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

"ЂЕДОВИ ТЕ ПРОКЛЕЛИ!" Вељко бесан на презимењакињу, слави Олују
СИН певачице Светлане Цеце Ражнатовић, Вељко Ражнатовић, важи за великог родољуба, а сада га је разбеснело то што је једна његова презимењакиња учествовала у годишњици прославе "Олује".
03. 08. 2025. у 10:36
Коментари (1)