ТЛО НЕ МИРУЈЕ: Више од 50 земљотреса забележено на територији острвске државе
ВИШЕ од 50 накнадких потреса забележено је данас у Јапану, дан након што је у снажном земљотресу погинула најмање једна особа, а званичници су процењивали штету од потреса који је уништио неколико зграда.
FOTO: AP/Tanjug
Земљотрес јачине 6,5 степена Рихтерове скале погодио је централни регион Ишикаве у петак, 5. маја, на дубини од 12 километара, саопштила је Јапанска метеоролошка агенција.
Више од 50 накнадних потреса, од којих су неки јаки, догодило се до суботе ујутру, саопштила је агенција, упозоравајући да би јака киша могла да изазове клизишта у тој области.
Најмање 29 људи је повређено, саопштила је јапанска агенција за кризне ситуације. Двије особе заробљене у уништеним зградама су спасене, саопштили су званичници.
Издата је наредба за евакуацију за 1.630 становника Сузуа, а око 250 се склонило у центре за евакуацију, преносе јапански медији.
Више од 100 домаћинстава је без воде, а путеви су затворени у многим областима, наводи се у извештајима.
БОНУС ВИДЕО: НА НЕБУ И ПОД ВОДОМ: Снимци вежби руске Националне гарде
Препоручујемо
НАЈМАЊЕ ЈЕДНА ОСОБА НАСТРАДАЛА, 13 ПОВРЕЂЕНО: Снажан земљотрес у Јапану
05. 05. 2023. у 18:06
"МАЛО ЈЕ ПЛАКАЛА..." Чланица владиног одбора довела своју двомесечну бебу на састанак
27. 04. 2023. у 17:26
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом
ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.
24. 02. 2026. у 13:45
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)