СНАЖАН ОДГОВОР МОСКВЕ БЕРЛИНУ: Немачке дипломате морају да напусте Русију
МОСКВУ ће напустити преко 30 од оквирно 90 запослених у немачкој амбасади, објавио је таблоид „Билд“.

Фото: АП Пхото/Павел Головкин
Према информацијама ‘Билд-а’, 34 од оквирно 90 немачких дипломата, који се тренутно налазе у Москви, морају да напусте земљу.
Испред амбасаде – мирно
Дописник Спутњика је известио да је ситуација испред немачке амбасаде у Москви мирна, нису приметни никакви знакови окупљања дипломата.
Руски полицајци који чувају амбасаду изјавили су за Спутњик да данас нико није напустио амбасаду. Испред дипломатског представништва дежура само неколико новинара.
Претходно је портпаролка руског Министарства иностраних послова Марија Захарова изјавила да је из Берлина протерано преко 20 руских дипломата.
Она је истакла да је и из Русије такође протерано више од 20 немачких дипломата.
Министарство спољних послова Русије саопштило је раније да су немачке власти донеле одлуку о масовном протеривању руских дипломата, а Москва је, као одговор на то, одлучила да узврати истом мером.
(Спутњик)

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКИЊА Арина Сабаленка савладала је Марту Костјук из Украјине за пласман у полуфинале мастерса у Мадриду, а то је било све само не обичан меч.
01. 05. 2025. у 09:30
Коментари (3)