БРАЗИЛ БИ ДА ПОСРЕДУЈЕ У ПРЕГОВОРИМА МОСКВЕ И КИЈЕВА: Залажемо се за моментални прекид сукоба у Украјини

БРАЗИЛ се залаже за моментални прекид сукоба у Украјини и спреман је да посредује у преговорима између Москве и Кијева, изјавио је данас бразилски министар спољних послова Мауро Вијеира.

БРАЗИЛ БИ ДА ПОСРЕДУЈЕ У ПРЕГОВОРИМА МОСКВЕ И КИЈЕВА: Залажемо се за моментални прекид сукоба у Украјини

Фото: Профимедиа/Илустрација

На конференцији за новинаре са руским шефом дипломатије Сергејем Лавровим, Вијеира је позвао на стварање „пријатељске групе за преговоре између Русије и Украјине“.

Шеф бразилске дипломатије рекао је да се противи једностраном увођењу санкција због тога што њих не само да није одобрио Савет безбедности УН, већ и негативно утичу на многе економије света, углавном на земље у развоју које се још нису опоравиле од негативног утицаја пандемије, пренео је Интерфакс.

Лавров је рекао да је Русија захвална Бразилу што је „разумео генезу ситуације (у Украјини) и допринео тражењу начина за њено решавање”.

Лавров је истакао да се решавање најновијих проблема мора заснивати на принципу мултилатерализма и узимајући у обзир безбедносне интересе свих држава без изузетка.

Шеф руске дипломатије је нагласио да је Москва „заинтересована да се украјински сукоб оконча што пре“.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

МЕСИ И ДРУЖИНА НА ТЕШКОМ ИСПИТУ: Швајцарци желе да сруше светског шампиона и испишу историју!