БЛИНКЕН НАЈАВИО УКРАЈИНСКУ КОНТРАОФАНЗИВУ: Стигао одговор Москве
РУСКА војска ће вероватно пажљиво размотрити коментаре америчког државног секретара Ентонија Блинкена о наводној украјинској контраофанзиви, рекао је портпарол Кремља Дмитриј Песков.
Фото: Профимедиа
Блинкен је изјавио да би САД и савезници требало да учине све "како би помогли Украјини да поново освоји територије које је Русија заузела, укључујући контраофанзиву, која се очекује у наредним недељама".
Песков је у одговору напоменуо да Русија користи низ информација за планирање својих операција у сукобу са Украјином и да су Блинкенове примедбе изгледале као потенцијални предмет испитивања руске војске.
"Они детаљно прате све релевантне информације и узимају их у обзир приликом планирања наставка Специјалне војне операције", објаснио је портпарол Кремља.
Кијев и његови западни помагачи све чешће говоре о великој контраофанзиви украјинских снага, која би наводно требало да се деси током пролећа.
Операција ће, како тврде, укључити тенкове и другу опрему коју је обезбедио Запад, као и украјинске трупе обучене у иностранству.
Наводни циљ је враћање украјинских граница какве су биле пре 2014. године, што укључује Доњецку и Луганску Народну Републику, Запорошку и Херсонску област - које су на референдумима гласале да постану део Русије - као и Крим који се поново ујединио са Москвом пре девет година.
Бивши руски председник Дмитриј Медведев, који обавља функцију заменика председника Савета за националну безбедност, раније је довео у сумњу способност Украјине да изведе операцију тако великих размера, тврдећи да су изјаве званичника у Кијеву само "пропаганда".
"Њујорк тајмс" је известио да је Пентагон покренуо истрагу након што су на интернету процурили бројни поверљиви подаци о активностима САД и НАТО-а на припреми Кијева за контраофанзиву.
(РТ Балкан)
Препоручујемо
ПОЛОВИНА ЗАГРЕБА ОСТАЛА БЕЗ ГРЕЈАЊА: Тежак ударац за грађане усред зиме
08. 02. 2026. у 11:27
ЗЕЛЕНСКИ, МРТВИ СУ: Стравичан снимак и брутална порука, јавио се Кадиров (ВИДЕО)
ЧЕЧЕНСКИ лидер Рамзан Кадиров објавио је снимак ликвидације украјинских војника у Костјантињивки у Доњецкој области у Украјини на свом Телеграм каналу.
07. 02. 2026. у 17:05
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
НАЈВИШИ ЧИН МОНАШТВА У ПРАВОСЛАВЉУ: Ко су Схи монаси?
ОВО пострижење назива се „другим крштењем“, постризавани се очишћује од свих грехова и постаје "син светлости“.
08. 02. 2026. у 09:25
Коментари (0)