ПОМЕРАЊЕ КАЗАЉКИ ИЗАЗВАЛО ХАОС У ОВОЈ ЗЕМЉИ: У последњем тренутку одустали од промене, настала масовна конфузија
ОДЛУКА либанске владе да у последњем тренутку одложи почетак летњег рачунања времена до краја муслиманског светог месеца Рамазана, довела је данас до масовне конфузије у тој земљи.
Фото: Профимедиа/Илустрација
Пошто су неке институције помериле време на часовницима, а друге одбиле да то ураде, многи Либанци су се нашли у позицији да нагађају о радним временима предузећа, школа и других установа, пренео је АП.
У неким случајевима, дебата је попримила секташку природу, а многи хришћански политичари и институције, укључујући највећу либанску Маронитску цркву, одбили су да се придржавају одлуке.
У Либану се обично казаљке на сатовима померају сат унапред последње недеље у марту, као и у већини европских земаља.
Међутим, у четвртак је либанска влада објавила одлуку привременог премијера Наџиба Микатија да помери почетак летњег рачунања времена на 21. април.
За доношење такве одлуке није наведен разлог, али се у видео снимку састанка између Микатија и председника парламента Набиха Берија, који је процурио у локалне медије, може чути да Бери тражи од Микатија да одложи увођење летњег рачунања времена, како би се муслиманима омогућило да прекину рамазански пост сат раније.
БОНУС ВИДЕО: "МИГОВИ" ОДЛЕТЕЛИ ЗА УКРАЈИНУ - Словаци послали Украјинцима четири од планираних 16 ловаца МиГ-29
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ: Ликвидирани страни плаћеници код Авдејевке; Експлодирао дрон у Русији(ФОТО/ВИДЕО)
26. 03. 2023. у 07:04 >> 19:55
ПУЦЊАВА У ХАМБУРГУ: Велики број полицајаца на улицама, убијене две особе
26. 03. 2023. у 09:29
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала
На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.
11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39
Коментари (0)