ЏОНСОН ЗНАО ДА КРШИ ПРАВИЛА: Партигејт није био случајан, саопштио Британски парламент

ДОКАЗИ указују да су кршења антиковид правила била "јасна" тадашњем премијеру Борису Џонсону, саопштила је Комисија Доњег дома британског парламента која истражује аферу Партигејт.

ЏОНСОН ЗНАО ДА КРШИ ПРАВИЛА: Партигејт није био случајан, саопштио Британски парламент

Фото АП

Џонсон је казао да истрага о томе да ли је лагао посланике негирајући Партигејт показује да "није исказао никакво непоштовање прена парламенту".

Ово саопштење дошло је пошто је објављено да ће Комисија, од 20. марта, предочити доказе пред комитетом поводом истраге да ли је лагао парламент, пренео је "Индепендент". "Докази чврсто указују да су кршења антиковид правила била очигледна господину Џонсону у време када је присуствовао окупљањима (у владиним објектима)", навела је Комисија.

У извештају се наводи и да постоје докази да "они који су саветовали Џонсона шта да каже новинарима и парламенту, и сами су се мучили да утврде да су неки скупови били у складу са правилима".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.

29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

СТРАТЕШКО ПАРТНЕРСТВО АЛТА БАНКЕ, Air Serbia i Visa: Картица са додатним бенефитима за клијенте