ЧУО СЕ ВЕЛИКИ ПРАСАК, А ОНДА ЈЕ БУКНУЛА ВАТРА: Прва исповест очевидаца након судара возова у Грчкој (ФОТО, ВИДЕО)

Новости Онлајн

01. 03. 2023. у 07:26

НАЈМАЊЕ 32 особе су погинуле, а 85 је повређено у судару два воза у Лариси, саопштила је ватрогасна бригада. Узрок најсмртоносније железничке несреће у Грчкој у последњих неколико деценија је непознат.

ЧУО СЕ ВЕЛИКИ ПРАСАК, А ОНДА ЈЕ БУКНУЛА ВАТРА: Прва исповест очевидаца након судара возова у Грчкој (ФОТО, ВИДЕО)

Танјуг/AP Photo

- Чули смо велики прасак, било је то 10 кошмарних секунди. Превртали смо се у вагону док нисмо пали на бок... Онда је настала паника, пуцали су каблови свуда, ватра је била моментална, док смо се превртали били смо спаљени, ватра је била десно и лево - рекао је Стергиос Миненис, 28-годишњи путник, сведок катастрофалног судара возова у којем су погинуле најмање 32, а повређене најмање 82 особе.

Око 250 путника аутобусима је безбедно евакуисано у Солун. Један путник рекао је државној телевизији ЕРТ да је успео да изађе из вагона, након што је кофером разбио прозор воза.

Танјуг/AP Photo

- У вагону је настала паника, људи су вриштали - рекао је за ТВ СКАИ младић који је евакуисан из воза на оближњи мост.

Регионални гувернер Тесалије Константинос Агорастос рекао је за ТВ СКАИ да су прва четири вагона путничког воза искочила из шина у удесу, док су прва два вагона, која су се запалила, "скоро потпуно уништена".

Танјуг/George Kidonas/InTime News via AP

Рекао је да су два воза јурила један према другом на истом колосеку.

- Путовали су великом брзином и један возач није знао да други долази - рекао је гувернер.

БОНУС ВИДЕО: Брзи воз у Суботици крајем идуће године

(Блиц)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРВА ДУГОРОЧНА ПРОГНОЗА СТРУЧЊАКА: Ево када ће пасти снег у Србији и каква зима чека Европу

ПРВА ДУГОРОЧНА ПРОГНОЗА СТРУЧЊАКА: Ево када ће пасти снег у Србији и каква зима чека Европу

ПРЕМА првим прогнозама европских стручњака са сајта Severe Weather Europe, зиму 2025/2026 обележиће утицај слабе фазе Ла Ниње и вероватно слабији поларни вртлог. Ово значи динамичније кретање атмосферског притиска, што може омогућити хладније дане у Европи, али и у САД и Канади.

13. 08. 2025. у 09:59

ТРАМП У ОГРОМНОМ ПРОБЛЕМУ: Велики пех пред састанак са Путином на Аљасци

ТРАМП У ОГРОМНОМ ПРОБЛЕМУ: Велики пех пред састанак са Путином на Аљасци

ПРЕДСТОЈЕЋИ састанак између председника САД Доналда Трампа и руског председника Владимира Путина у петак на Аљасци долази у време када у америчкој администрацији готово да нема искусних стручњака за Русију, пише Фајненшел тајмс.

13. 08. 2025. у 11:24

Коментари (0)

ДЕЛИЈЕ ОВО НИСУ ОЧЕКИВАЛЕ: Ево шта су пољски хулигани оставили на Маракани (ФОТО)