КИНА ОБЈАВИЛА СВОЈ СТАВ О УКРАЈИНИ: У 12 тачака детаљно изнела своје мишљење

Новости Онлајн

24. 02. 2023. у 07:19

КИНА је објавила данас документ од 12 тачака у којем детаљно износи свој став о рату у Украјини и позива на прекид непријатељстава и мировне преговоре.

КИНА ОБЈАВИЛА СВОЈ СТАВ О УКРАЈИНИ: У 12 тачака детаљно изнела своје мишљење

Фото: Ju Peng/Xinhua via AP

У документу под називом "Став Кине о политичком решавању украјинске кризе“, који је објављен онлајн, кинеско Министарство спољних послова наводи да ће Кина наставити да игра конструктивну улогу у наставку мировних преговора, пренео је Си-Ен-Ен.

После сваке тачке следи параграф који објашњава став Кине, али не даје конкретне предлоге о томе на који начин би кинески ставови требали да се постигну.

У документу се наводи следећих 12 тачака: поштовање суверенитета свих земаља, напуштање хладноратовског менталитета, прекид непријатељстава, наставак мировних преговора, решавање хуманитарне кризе, заштита цивила и ратних заробљеника, очување безбедности нуклеарних електрана, смањење стратешких ризика, олакшавање извоза житарица, заустављање једностраних санкција, одржавање индустријских и ланаца снабдевања стабилним, као и промовисање постконфликтне обнове.

БОНУС ВИДЕО: ТО МОГУ САМО ЖЕНЕ - Видите како су сестрице штитиле инкубаторе док је земљотрес разарао Турску

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ОБЈАВИЛИ СПИСАК НАЈВЕЋИХ НЕПРИЈАТЕЉА: Ево на ком је месту Хрватска

РУСИ ОБЈАВИЛИ СПИСАК НАЈВЕЋИХ НЕПРИЈАТЕЉА: Ево на ком је месту Хрватска

РУСКИ ски лист „Взгљад“ саставио је и у уторак објавио „Рејтинг непријатељских влада“ како би показао разлику између држава које се свесно супротстављају Русији и оних које су на ту одлуку „против њихове воље натерале спољнополитичке околности“, преноси Слободна Далмација.

14. 11. 2025. у 16:54

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.

13. 11. 2025. у 10:54

Коментари (9)

МИ СМО УСПАВАНИ ДИВ, ДРУГО МЕСТО НА ТАБЕЛИ НИЈЕ ОПЦИЈА! Прво обраћање новог тренера Партизана од кад је стигао у клуб