СУША У ФРАНЦУСКОЈ: Већ 31 дан нема падавина
У ФРАНЦУСКОЈ није пала киша већ 31 дан, што је најдужи зимски период без падавина од 1959. године када је први пут почело званично мерење, пренели су данас француски медији.
Институт "Пастер" у Лилу
У извештају националне метеоролошке службе Метео Франс, наводи се да је тло широм Француске веома суво за ово доба године и то након дуготрајне суше која је прошлог лета захватила ову земљу.
Тренутне временске прилике одговарају онима који су уобичајене за средину априла, кажу метеоролози и најављују један од најсушнијих фебруара откако се врше мерења.
Француска је још од лета 2021. године погођена сушом, а због мањка падавина у планинама има мање снега него што је уобичајено за ово доба године.
Период од септембра до марта је кључно раздобље за обнову подземних вода, истичу метеоролози и подсећају да је температура ваздуха у Француској већ 12. месец у низу изнад просечних вредности.
Препоручујемо
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)