"БУДИМО ПОШТЕНИ" Британски министар искрен - "Ловци ће стићи у Украјину, када рат прође"
БРИТАНСКИ министар одбране Бен Волас изјавио је да ће Украјина добити модерне ловце типа „јурофајтер тајфун“ тек по завршетку руске војне операције.
Фото: Профимедиа
Министар је у интервјуу за немачки „Шпигел“ рекао да брзих испорука неће бити у овом тренутку и највероватније у наредних пола године.
- Будимо поштени, проћи ће много времена пре него што неко испоручи Украјини ловце - Модерни авиони као што је ‘јурофајтер’ биће испоручени Украјини тек после рата. Такав је консензус међу западним партнерима - рекао је Волас.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
ВЕЖБЕ У РАТНИМ УСЛОВИМА: Посаде руских тенкова Т-80БВМ вежбају гађање
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ: Америка и Кина у кличну око Кијева; Вагнеровци напредују у Бахмуту, ВСУ у тешкој ситуацији (ФОТО/ВИДЕО)
18. 02. 2023. у 07:23 >> 23:25
"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)
ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.
13. 04. 2026. у 07:27
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала
На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.
11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39
Коментари (2)