МОЋНИ ИСКАНДЕРИ У ЛУКАШЕНКОВИМ РУКАМА: Белоруска војска спремна за руковање ракетним системима (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКА војска почела је самостално да користи оперативно-тактички ракетни систем „искандер“, саопштило је Министарство одбране Белорусије.

Фото: Јутјуб/Принтскрин/Military Plus
Белоруски војници које ће руковати „искандерима“ завршили су обуку у сарадњи са Центром за војну обуку Оружаних снага Русије.
-По завршетку теоријског дела обуке, они су прошли и практичну обуку на белоруским полигонима, додао је начелник ракетних снага и артиљерије белоруске војске, пуковник Руслан Чехов.
Како је додао, Белорусија располаже са довољно ракета за систем „искандер“ које јој омогућавају „да изврши било који задатак на удаљености до 500 километара“.
-У саставу ракетних снага Оружаних снага Белорусије недостајао је управо такав систем – систем који је у стању да извршава задатке на удаљености већој од 300 километара, рекао је Чехов.
У децембру 2022. године председник Белорусије Александар Лукашенко саопштио је да су системи С-400 и „искандер“ ступили на борбено дежурство. Како је истакао, Белорусија је купила од Русије довољан број ракетних система „искандер“ и противваздушних ракетних система С-400 „тријумф“.
sputnikportal.rs
Препоручујемо

БЕЛОРУСИЈА УНАПРЕЂУЈЕ АРТИЉЕРИЈСКЕ СИСТЕМЕ: Примењују искуства из рата у Украјаини
01. 02. 2023. у 17:38

СВЕЧАНО ПРЕСЕКАО ВРПЦУ: Ћустићева жена се породила код куће - старији син присуствовао
01. 02. 2023. у 11:50

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."
НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.
04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11
Коментари (1)