НАТО НА НЕОДРЕЂЕНО ВРЕМЕ Ирачки премијер: Трупе су још потребне у Ираку

Танјуг

15. 01. 2023. у 15:50

ИРАЧКИ премијер Мохамед ал Судани изјавио је данас да подржава останак америчких трупа у Ираку на неодређено време, као и да још није одредио датум њиховог повлачења.

НАТО НА НЕОДРЕЂЕНО ВРЕМЕ Ирачки премијер: Трупе су још потребне у Ираку

Фото: Новости

Говорећи о америчким и НАТО трупама, које обучавају и пружају подршку ирачким једницама у борби против Исламске државе, али које углавном остају изван директних суоба, Судани је рекао да је присуство страних трупа још потребно, преноси Ројтерс.

 - Потребно је још времена да се елиминише Исламска држава - оценио је Судани.

Он је навео како Ирак планира да са САД развије односе попут оних које има Саудијска Арабија и друге земље Персијског залива и произвођачи нафте и природног гаса, и да ће у том контексту послати делегацију на разговоре у Вашингтону, пренела је британска агенција.

 - Не мислим да је то немогуће. Ирак може имати добре односе и са Ираном и са САД - рекао је Судани.

БОНУС ВИДЕО:

РУСКИ ТЕНКОВИ У МАРИНИКИ: Снимци Народне милиције ДНР

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ ОТКРИВАЈУ: Русију ће на преговорима у Истанбулу представљати ова два званичника

АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ ОТКРИВАЈУ: Русију ће на преговорима у Истанбулу представљати ова два званичника

ВИСОКИ бивши званичник Кремља, који је желео да остане анониман због осетљивости теме, рекао је да ће Русију на предстојећим преговорима у Истанбулу представљати министар спољних послова Сергеј Лавров и саветник председника за спољну политику, Јуриј Ушаков, објавио је лист Вашингтон пост.

14. 05. 2025. у 09:19

Коментари (0)

МАКСИМИР 1990. НИЈЕ БИЛА УТАКМИЦА КОЈОМ ЈЕ ПОЧЕО РАТ: Звезда и Динамо су после језивог хаоса ипак играли, а ево како се то завршило