ВАНРЕДНО СТАЊЕ У КАЛИФОРНИЈИ: Бајден одобрио, после олује која је однела најмање 12 живота

АМЕРИЧКИ председник Џозеф Бајден одобрио је проглашење ванредног стања у Калифорнији после олује у којој је погинуло најмање 12 људи у протеклих 10 дана, а на стотине хиљада домова и пословних објеката остало без струје.

ВАНРЕДНО СТАЊЕ У КАЛИФОРНИЈИ: Бајден одобрио, после олује која је однела најмање 12 живота

FOTO: AP/Tanjug

Проглашење ванредног стања даје овлашћење Федералној агенцији за управљање ванредним ситуацијама (ФЕМА) да координира напоре за помоћ у катастрофама и мобилише ресурсе за хитне случајеве, саопштила је Бела кућа.

Јака пацифичка олуја протеклих дана, праћена обилном кишом и снегом изазвала је поплаве и клизишта широм Калифорније, а у Санта Крузу је подигла огроман талас који је уништио пристаниште.

sputnikportal.rs

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

ИСПАО СА РОЛАН ГАРОСА, А ДВА ДАНА КАСНИЈЕ... Новак Ђоковић сазнао добру вест