ВЕЛИКИ ДАН ЗА РУСИЈУ: Путин сигуран у "циркон" - Може поуздано да осигурава безбедност земље
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин је путем видео-линка наредио да се фрегата „Адмирал Горшков“, опремљена ракетним системима „циркон“, пошаље у војну службу.
Фото: Јутјуб принтскрин
Путин је на церемонији изјавио да ће Русија наставити да развија борбени потенцијал војске, а такође је захвалио стручњацима одбрамбене индустрије која је почела серијску производњу „циркона“.
- Желео бих да истакнем да ћемо наставити да развијамо борбени потенцијал оружаних снага, производити перспективне моделе наоружања и технике који ће чувати безбедност Русије наредних деценија - истакао је руски лидер.
- Данас имамо важан, ако не и значајан догађај: фрегата ‘Адмирал Горшков’ креће у далеки морски поход. Ту нема ничег необичног: то је уобичајена ствар, али овај пут је брод опремљен најновијим хиперсоничним ракетним системом ‘циркон’, који нема аналога, то је хиперсонични систем поморског базирања, као и другим оружјем најновије генерације - рекао је Путин током церемоније.
- Оно (оружје) нема аналога ни у једној земљи на свету. Уверен сам да ће тако моћно оружје поуздано штитити земљу од потенцијалних спољних претњи и помоћи у обезбеђивању националних интереса наше земље - рекао је Путин.
„Циркон“ је прва хиперсонична крстарећа ракета на свету способна за континуирани аеродинамични лет са маневрисањем у густим слојевима атмосфере уз помоћ сопственог потиска мотора током читаве руте. Она може подједнако ефикасно да погађа циљеве на копну и на води. Ракете „циркон“ могу да достигну брзину до девет маха (преко 10.000 километара на сат), а њихов домет је преко 1.000 километара. Планирано је да овим ракетама буду наоружане подморнице и бродови.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: ЗАЈЕДНИЧКЕ ПАТРОЛЕ РУСА И КИНЕЗА: Погледајте летове изнад Јапанског и Источног кинеског мора
Препоручујемо
ТОНИ БЛЕР ПОДРЖАО ПУТИНА: "Он је велики патриота, треба га прикључити Западу"
31. 12. 2022. у 19:30
ОДБРАНА ОТАЏБИНЕ ЈЕ НАША СВЕТА ДУЖНОСТ: Путинова порука Русима за Нову годину
31. 12. 2022. у 13:08
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића
ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.
07. 11. 2025. у 14:04
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ
ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.
09. 11. 2025. у 13:28
Коментари (2)