РЕАГОВАЛЕ УН: Талибани позвани да укину оштре забране женама о образовању и раду

Дејана Калинић
Дејана Калинић

27. 12. 2022. у 15:23

ВИСОКИ комесар УН за људска права Фолкер Турк позвао је данас талибане да одмах пониште све оштрије рестрикције женама у Авганистану и рекао да забрана женама да раде за хуманитарне организације може да има "ужасне последице".

РЕАГОВАЛЕ УН: Талибани позвани да укину оштре забране женама о образовању и раду

FOTO: Tanjug/AP

- Ниједна земља се не може развијати, нити преживети у социјалном и економском смислу, ако је половина њене популације изопштена - изјавио је Турк.

Он је рекао да рестрикције уведене женама и девојкама неће само повећати патње свих Авганистанаца, него представљају и ризик изван граница те земље, пренео је АП.

Турк је додао да ће забрана женама да раде за невладине организације оставити њих и њихове породице без прихода и права да дају "позитиван допринос" развоју земље.

Талибанске власти су прошле седмице забраниле женама да се образују на универзитетима, што је изазвало протесте из света и демонстрације у авганистанским градовима.

Власти су потом објавиле да жене не могу радити у невладиним организацијама.

(Срна)

БОНУС ВИДЕО: ОВО ЈЕ НАЈНИЖИ ЖИВИ ЧОВЕК: Иранац ушао у Гинисову књигу рекорда

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом

ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом

ДИРЕКТОРКА националне обавештајне службе (ДНИ) Тулси Габард рекла је да верује у постојање ванземаљаца, али је истакла да мора да буде "опрезна" у вези с оним што износи у јавност, будући да има приступ великом броју поверљивих информација.

06. 08. 2025. у 17:35

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

ЗАШТО РАТ У УКРАЈИНИ ЈОШ ТРАЈЕ? Орбан криви Трампа: Није довољно јак! Мађар окренуо леђа америчком лидеру?

ЗАШТО РАТ У УКРАЈИНИ ЈОШ ТРАЈЕ? Орбан криви Трампа: "Није довољно јак!" Мађар окренуо леђа америчком лидеру?

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан досад је био један од највернијих европских савезника Доналда Трампа, посебно када је реч о рату у Украјини и обећањима о брзом постизању мира. Али током викенда по први пут јавно је критиковао америчког председника, поручивши да Трамп, барем засад, није показао довољно снаге да увери европске лидере да зауставе рат.

06. 08. 2025. у 16:06

Коментари (0)

ПУЋИ ЋЕ МИ СРЦЕ! Хакери језиво уцењују светску шампионку из Србије: Не знам колико још могу да издржим!