КРАЈ БОРБЕ ПРОТИВ ДЕЗИНФОРМАЦИЈА НА ТВИТЕРУ? Маск укида цензуру на тему короне

29. 11. 2022. у 15:24 >> 15:30

ДРУШТВЕНА мрежа Твитер, чији је власник милијардер Илон Маск, одустаје од политике која има за циљ борбу са дезинформацијама које се тичу ковида 19.

КРАЈ БОРБЕ ПРОТИВ ДЕЗИНФОРМАЦИЈА НА ТВИТЕРУ? Маск укида цензуру на тему короне

Фото: АП


Твитер је током 2020. године формирао велики број правила, која су усмерена на забрану штетних информација о вирусу и вакцинама против њега.

- Почевши од 23. новембра 2022. године, Твитер није примењивао политику борбе са информацијама о ковиду које доводе у заблуду - наводи се у правилима ове друштвене мреже.

У складу са статистиком која је објављена, у периоду од јануара 2020. године до септембра 2022. године, Твитер је забранио више од 11.000 налога због кршења правила о пандемији и обрисао скоро 100.000 садржаја.

Маск, након што је купио Твитер, ревидира редакцијску политику друштвене мреже, ублажава цензуру и амнестира блокиране кориснике.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТИ СИ КРЕТЕН! Жестока свађа у студију Хит твита, Бабић ударио на Антонијевића

"ТИ СИ КРЕТЕН!" Жестока свађа у студију Хит твита, Бабић ударио на Антонијевића

ЖЕСТОКА свађа избила је вечерас у студију телевизије "Пинк" у емисији Хит Твит где гостују председница Народне Скупштине Србије Ана Брнабић, правник Милан Антонијевић и бизнисмен Бранко Бабић.

16. 11. 2025. у 21:55

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.

13. 11. 2025. у 10:54

Коментари (0)

ШИПТАРИ ГЛЕДАЈУ И НЕ ВЕРУЈУ! Гранит Џака ударио на лажну државу Косово