ЗАХАРОВА: Нема конструктивних разговора између Русије и Украјине
РУСИЈА и Украјине не воде конструктивне преговоре од априла, након што Кијев није одговорио на предлоге Москве, изјавила је портпаролка Министарства спољних послова Русије Марија Захарова.
Фото: ЕПА
-Нема конструктивних разговора, они су завршени у априлу ове године након што смо одговорили на предлог Украјине и поново послали наше предлоге. Даље је све било блокирано- изјавила је Захарова.
По њеном мишљењу, Запад директно утиче на спремност Кијева на преговоре.
-Сада је јасно ко стоји иза званичног Кијева, они који им испоручују оружје и дају огроман новац, час забрањујући и да и мисле о преговорима, час провоцирајући причу о томе да све треба да се решава на бојном пољу, час се поново враћајући на тему преговора, али у контексту оптужби против наше земље да не водимо преговоре- оценила је Захарова.
Претходно је министар иностраних послова Русије Андреј Руденко изјавио да Русија нема никакве прелиминарне услове за преговоре са Украјином, изузев једног главног услова, а то је да Украјина покаже добру вољу.
(Спутњик)
БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ
Препоручујемо
ПОВЕРЉИВИ РАЗГОВОРИ АМЕРИКЕ И РУСИЈЕ: Постоје канали за комуникацију на вишим нивоима
08. 11. 2022. у 00:40
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)