ПОПЛАВА У ИНДИЈИ НАНОСИ ВЕЛИКЕ ШТЕТЕ: Погинуло 18 људи

Танјуг

10. 10. 2022. у 11:13

НЕУОБИЧАЈЕНО касна кишна сезона је данас у деловима северне Индије направила велику штету, а од последица обилних падавина страдало је 18 особа у последња 24 часа, док су школе обуставиле наставу у неколико градова, преноси Ројтерс.

ПОПЛАВА У ИНДИЈИ НАНОСИ ВЕЛИКЕ ШТЕТЕ: Погинуло 18 људи

Foto: Shutterstock/ Ares Jonekson

Погинуло је 18 особа у различитим несрећама изазваним кишом укључујући потапање и струјни удар, сазнаје Ројтерс.

Три особе су погинуле када се срушила зграда у Њу Делхију док је падала јака киша, али како Ројтерс наводи, није јасно да ли је киша изазвала урушавање.

Непрекидне кише и поплаве направиле су велику штету у индијским градовима у последњих месец дана, укључујући и технолошки центар Бенгалуру на југу Индије и пословни кварт Гуруграм у близини Њу Делхија. Кишна сезона се широм земље обично завршава средином октобра.

Иначе, у Њу Делхију ваздух се значајно побољшао рано јутрос због пљускова током викенда.

БОНУС ВИДЕО:

ПОНОВО ЋЕ ИМАТИ БОЖАНСТВЕНИ ЗВУК: Реконструкција највећих оргуља у Банату

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје

ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје

НАЈНОВИЈА временска прогноза евопских стручњака за август показује прохладнији почетак месеца у централним деловима Европе, али се већ наговештава повратак суптропског гребена и новог таласа врелог времена. Услед присуства ниског притиска на северу континента, стварају се услови за нови топлотни талас који ће погодити већи део Европе, пише Severe Weather Europe.

04. 08. 2025. у 20:19

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (0)

ПОВАМПИРИЛО СЕ УСТАШТВО: Десетине хиљада Хрвата пева Ајмо, ајмо, ајмо усташе! (ВИДЕО)