ТИЊАЈУ СУКОБИ ОД РАСПАДА СССР: Киргизија једнострано отказала војну вежбу ОДКБ

Тањуг

09. 10. 2022. у 22:49

КИРГИЗИЈА је данас једнострано отказала заједничку војну вежбу, коју је на територији те земље требало да одржи шест нација које чине Организацију уговора о колективној безбедности (ОДКБ).

ТИЊАЈУ СУКОБИ ОД РАСПАДА СССР: Киргизија једнострано отказала војну вежбу ОДКБ

ЕПА

Министарство одбране Киргизије није прецизирало разлог за отказивање командно-штабних вежби "Неуништиво братство-2022", која је требало да буде одржана од сутра до петка, пренео је АП.

Према ранијим извештајима, вежбе су биле предвиђене за учешће војног особља из чланица ОДКБ - Русије, Јерменије, Белорусије, Казахстана, Киргизије и Таџикистана, и фокусиране на обезбеђивање прекида ватре.

Позвани су и посматрачи из још пет држава, укључујући Србију, Сирију и Узбекистан.

Потез Бишкека је најновији показатељ да тензије можда тињају унутар алијансе, формиране почетком 1990-их након распада Совјетског Савеза, наводи америчка агенција.

Прошлог месеца, Јерменија је прескочила двонедељну вежбу која је одржана у Казахстану, након што је критиковала ОДКБ јер није стала на њену страну, а након што су у септембру избиле велике борбе на њеној граници са Азербејџаном.

Русија и друге земље ОДКБ су ефективно одбиле захтев Јеревана за војну помоћ, издат неколико сати након почетка непријатељстава.

Неуспех да се ангажује у бројним безбедносним кризама међу својим члановима током година, натерао је аналитичаре да доводе у питање његову одрживост, наводи АП.

БОНУС ВИДЕО:

ЕКСПЛОЗИЈА НА КРИМСКОМ МОСТУ: Језиви призори, гори вагон цистерна

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

МОСКВА ОТКРИЛА УКРАЈИНСКУ ЗАМКУ: Кијев подлим потезом хтео да онеспособи руске војнике - ФСБ запленио пошиљку из Пољске

МОСКВА ОТКРИЛА УКРАЈИНСКУ ЗАМКУ: Кијев подлим потезом хтео да онеспособи руске војнике - ФСБ запленио пошиљку из Пољске

УКРАЈИНСКЕ специјалне службе су испоручиле улошке за ципеле са уграђеним експлозивним направама јединицама Оружаних снага Руске Федерације, сазнао је „Militarny“ од извора у једној од специјалних служби. Према речима извора, оперативци су успели да изграде мрежу за испоруку уз помоћ руских добровољаца, а прве испоруке су се догодиле почетком марта. Број предмета се наводно мери десетинама хиљада.

26. 03. 2026. у 12:34

Коментари (0)

ЈОКИЋ ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ! Лука Дончић издоминирао Индијану па прескочио Србина у борби за МВП