ШТА СЕ ДЕШАВА НА БЕЛОРУСКОМ ВОЈНОМ АЕРОДРОМУ? Украјински генерал изнео нове информације, говорио и о групи "Вагнер"
ЗАМЕНИК начелника украјинског Генералштаба генерал Алексеј Хромов рекао је данас да су примећени радови на белоруском аеродрому Лунинец, који се налази 50 километара од украјинске границе.

Фото: Јутјуб/Вікна-новини/Медиа- Полесье/Википедија
Како је известио Хромов, на аеродрому се врши поправка барака, спаваоница и складишта, и према његовим речима, то указује да су у току припреме за дугорочну употребу ваздушне базе, посебно од стране руског ваздухопловства, пише Кијев Индипендент.
- Такви инжењерски радови се изводе и на територији аеродрома Зјабривка, 25 километара од државне границе са Украјином. Овде је и даље стациониран ПВО ракетни дивизион С-400, као и низ радарских станица агресора - рекао је он.
Хромов каже и да су на подручју града Осиповичи, који се налази 180 километара од границе са Украјином, откривени елементи ракетног дивизиона система Искандер.
– У току су мере за преглед и припрему белоруске железнице за превоз трупа. Такође, према доступним информацијама, у току је обука запослених у приватној безбедносној компанији "Харт-сервис" од стране припадника "Вагнера" - рекао је бригадни генерал Алексиј Громов.
БОНУС ГАЛЕРИЈА: Чеченски специјалци на дефилеу у Грозном
БОНУС ВИДЕО: Јунак спасао Скопље од нових жртава - Ко је био Максим који је први подвижник Вечерњих новости
Препоручујемо

УСЛИКАНЕ НА ИСТОМ МЕСТУ: Слобода са женом њеног бившег - и она је позната глумица (ФОТО)
29. 09. 2022. у 15:11 >> 08:28

ЛАПСУС ВОДИТЕЉКЕ РТС-а: Због овог гафа постала хит на мрежама (ВИДЕО)
29. 09. 2022. у 13:56

РАТ У УКРАЈИНИ: После вета Русије, САД запретиле - Резолуција иде пред Генералну скупштину УН
30. 09. 2022. у 06:50 >> 21:59

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКИЊА Арина Сабаленка савладала је Марту Костјук из Украјине за пласман у полуфинале мастерса у Мадриду, а то је било све само не обичан меч.
01. 05. 2025. у 09:30
Коментари (10)