ПРЕМИНУО ХЕРОЈ РУСИЈЕ: Астронаут који држи светски рекорд за најдужи лет у свемир умро у 81. години
КОСМОНАУТ Валериј Пољаков, који је поставио рекорд за најдужи лет у свемир, преминуо је у 81. години. Наводи се у поруци "Роскосмоса" (Државне корпорације за космичке активности).
Foto: Printskrin Youtube/Roscosmos TV
- Државна корпорација Роскосмос са жаљењем објављује вест о смрти Валерија Пољакова, хероја Совјетског Савеза, хероја Русије, пилота-космонаута СССР-а, носиоца светског рекорда за најдужи лет у свемир (437 дана) - наводи се у поруци.
Државна корпорација је изразила саучешће родбини и пријатељима астронаута.
Пољаков је направио две свемирске експедиције. Укупно је у орбити провео 678 дана и 16 сати. Роскосмос је подсетио да је истраживање астронаута помогло да се докаже да је људско тело спремно за летове не само у орбиту око Земље, већ и у дубоки свемир.
Рекорд у трајању експедиције постављен је током лета на станици Мир од јануара 1994. до марта 1995. године. За овај лет добио је титулу хероја Русије. За први лет 1989. године добио је титулу хероја Совјетског Савеза.
БОНУС ВИДЕО: Руска моћ на војној вежби "Восток 2022"
Препоручујемо
"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)
ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.
13. 04. 2026. у 07:27
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала
На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.
11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39
Коментари (0)