"СРАМОТА ЗА ФРАНЦУСКУ": Демонстранти покушали да упадну у амбасаду у Паризу (ВИДЕО)

ЈЕРМЕНСКИ демонстранти покушали су у недељу да упадну у амбасаду Азербејџана у Паризу, што је изазвало негодовање азербејџанског амбасадора Рахмана Мустафајева који је рекао да напад представља "срамоту за Француску".

СРАМОТА ЗА ФРАНЦУСКУ: Демонстранти покушали да упадну у амбасаду у Паризу (ВИДЕО)

Фото: ЕПА

Амбасада је објавила снимке на којима се види како неколико особа покушава насилно да уђе у зграду и да их у томе спречава службеник наоружан палицом.

У другом снимку који је објавио Мустафајев види се више десетина углавном младих људи како стоје испред зграде, а неки од њих носе јерменске заставе и ударају ногама у улазна врата.


Амбасадор је изгреднике описао као "јерменске фанатике“ и критиковао француског председника Емануела Макрона јер је игнорисао захтјев Бакуа да гарантује безбедност дипломата у Француској.

БОНУС ВИДЕО: Руска моћ на војној вежби "Восток 2022"

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу

САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу

АРГЕНТИНА је поново отворила спор са Великом Британијом око Фокландских острва. Само неколико сати након победе над Енглеском у полуфиналу Светског првенства, Буенос Ајрес је оптужио британску ратну морнарицу за, како тврди, „незаконит упад“ у аргентинске територијалне воде.

16. 07. 2026. у 14:34

НАПАДНУТ ДУБАИ: Одјекнула страшна експлозија (ВИДЕО)

НАПАДНУТ ДУБАИ: Одјекнула страшна експлозија (ВИДЕО)

Снажне експлозије одјекнуле су у четвртак увече у центру Дубаија, док су изнад града, према извештајима очевидаца, пресретнути пројектили током обновљених иранских напада на циљеве у Уједињеним Арапским Емиратима.

16. 07. 2026. у 19:15

Коментари (0)

ЗАШТО ЈЕ ЖЕНАМА ЗАБРАЊЕН ПРИСТУП СВЕТОЈ ГОРИ? Казна за овај прекршај је сурова, а неке Српкиње су је ипак посетиле