БЕРЛИН, Париз и Лондон изразили су данас "озбиљну сумњу" у посвећеност Техерана да постигне напредак у преговорима за оживљавање међународног нуклеарног споразума из 2015.
Повезане вести
ОДЛУКА ИРАНА КОЈА ЋЕ ПОТРЕСТИ ЗАПАД Лариџани: Техеран је отказао споразум о сарадњи са ИАЕА
ИРАН је отказао споразум о сарадњи који је у септембру потписао са Међународном агенцијом за атомску енергију (ИАЕА), изјавио је данас секретар Врховног савета за националну безбедност Ирана Али Лариџани.
20. 10. 2025. у 18:49
ЗАПАД У СТРАХУ Техеран убрзава програм балистичких ракета: Кина и Русија помажу у јачању противваздушне одбране Ирана (ВИДЕО)
ИРАНСКИ Револуционарни гардијски корпус и одбрамбени сектор убрзали су напоре у развоју арсенала балистичких ракета, према извештајима европских обавештајних извора.
04. 11. 2025. у 20:33
УКРАЈИНА „НЕ МОЖЕ ДА ПОБЕДИ“ РУСИЈУ Британски маршал: Ово су главни разлози загарантованог неуспеха, а један је одлучујући (ВИДЕО)
ПО мишљењу највишег официра британске војске, Украјина не може да победи Русију без драматичне промене у подршци коју добија од савезника.
24. 10. 2025. у 19:30
ХИТНО СЕ ОГЛАСИО ПУТИН "Продужење споразума о нуклеарном оружју од огромне важности, ако истекне, то би била велика грешка"
РУСКИ председник Владимир Путин коментарисао је споразум Нови СТАРТ и рекао да би допуштање да он истекне била велика грешка.
22. 09. 2025. у 14:44
КИНА И РУСИЈА: Подржале Иран у одбацивању покушаја за увођење санкција
СТАЛНЕ чланице Савета безбедности Уједињених нација Кина и Русија подржале су у заједничком писму Иран у одбацивању покушаја европских земаља да поново уведу санкције УН Техерану, које су ублажене пре десет година у складу са тада постигнутим нуклеарним споразумом, преноси данас Ројтерс.
01. 09. 2025. у 19:33
Најновије из рубрике
ПРЕДСЕДНИК ФИЛИПИНА НА КОКАИНУ? Одметнута сестра тешко оптужила Фердинанда Маркоса Млађег
СЕНАТОРКА Имеа Маркос, одметнута сестра председника Филипина Фердинанда Маркоса Млађег оптужила је свог брата за дугогодишњу зависност од дроге.
18. 11. 2025. у 16:13
УКРАЈИНЦИ ДИГЛИ У ВАЗДУХ ПОЉСКУ ЖЕЛЕЗНИЧКУ ПРУГУ! Експлозив прављен по Британском рецепту
ДВА Украјинца су идентификована као осумњичени починиоци два акта саботаже усмерена на железничку пругу између Варшаве и Лублина у понедељак, рекао је пољски премијер Доналд Туск парламенту у уторак.
18. 11. 2025. у 16:06
"БЛАТИ ПРЕДСЕДНИКА" Опозиција тражи да Мелони одговара због напада "Браће Италије" на Серђа Матарелу
НАЈВЕЋЕ италијанске опозиционе партије затражиле су данас да премијерка те земље Ђорђа Мелони поднесе извештај парламенту, оптужујући њену странку "Браћа Италије" да "блати" председника Серђа Матарелу, након што је шеф посланичке групе ФдИ у Доњем дому Галеацо Бињами позвао шефа државе да демантује наводе да његов саветник ради против владе.
18. 11. 2025. у 16:04
"РУСОФОБИЈА ТАМО БУЈА" Песков: У Пољској сви покушавају да трче испред европске локомотиве
ПОРТПАРОЛ Кремља Дмитриј Песков изјавио је данас да су се пољске власти "запетљале" поводом сумњи да су украјински држављани умешани у диверзију на железничкој прузи у Пољској, упозоривши да би Варшава могла да се суочи са "суровим последицама" уз напомену да русофобија у Пољској "буја".
18. 11. 2025. у 15:53
НАПАД НА БРИТАНСКЕ ИНСТИТУЦИЈЕ! Служба МИ5 открила опасне контакте
БРИТАНСКА безбедносна агенција МИ5 упозорила је данас посланике и запослене у британском Парламенту на нове покушаје Кине на шпијунажу уз напомену да обрате пажњу на двоје агената који наводно раде за кинеске обавештајне службе, наводи британски Скај њуз на основу дописа у који је имао увид.
18. 11. 2025. у 15:51
Коментари (0)