ЈОШ ЈЕДАН ПРЉАВ ПОТЕЗ УКРАЈИНЕ: У Доњецку користе забрањене противпешадијске мине (ВИДЕО)

ДА Украјинци не бирају средства у борби против руских снага, показао је и у 157. дан специјалне војне операције у УКрајини.

ЈОШ ЈЕДАН ПРЉАВ ПОТЕЗ УКРАЈИНЕ: У Доњецку користе забрањене противпешадијске мине (ВИДЕО)

Фото принтскрин телеграм рввоенкор

Прво је начелник Центра за контролу националне одбране Русије генерал-пуковник Михаил Мизинцев саопштио да су у Доњецкој Народној Републици неонацисти у стамбеним зградама опремили ватрене положаје и складишта муниције, а да нису евакуацали становништво. Такође у Измаилу у Одеској области, јединице територијалне одбране распоређене су у пољопривредној школи, а на прилазима образовној установи постављени су контролни пунктови и ватрени положаји.

У Харкову у машинској школи стационирани су припадници украјинских оружаних формација, вишецевни бацачи ракета и артиљерија. Прилази образовној установи су минирани, али се становништво намерно није о томе обавештено. Према његовим речима, у педагошкој школи у Артјомовску у ДНР припадници Оружаних снага Украјине опремили су упориште, распоредили оклопна возила и артиљерију, а у просторијама установе принудно се држе становници оближњих зграда под изговором наводног осигурања безбедности.

Украјинске снаге су гађале центар Доњецка, бацајући забрањене противпешадијске мине ПМФ-1 „Лепесток“ које се активирају притиском, саопштио је Штаб територијалне одбране ДНР.

Такође, становници Доњецка објавили су на друштвеним мрежама снимке снажне експлозије на небу изнад града. По прелиминарним подацима, ради се о дејству система ПВО.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.

14. 07. 2026. у 19:45

Коментари (0)

ТАЈНА ПЕСМЕ ТУЖНО ЛЕТО ТОМЕ ЗДРАВКОВИЋА: Ево коме је посветио ове ванвременске стихове