РАТ У УКРАЈИНИ: Доњецк гађан забрањеним минама, Украјинци утврђују положаје у школама
30. 07. 2022. у 06:55 >> 18:57
РУСКА специјална војна операција у Украјини ушла је у 157. дан.
Celokupan slobodni svet čeka da se u Ukrajini porazi zapadni liberalni svet (ne Ukrajina) kako bi onda mogli da instaliraju ponovo medjunarodni poredak u kome će zapadni kauboji da budu drugoligaški igrači. Era vladavine sile i ucena "demokratskog" zapada i svih ostalih ( prema zapadnoj nomenklaturi - terorista, antidemokrata, diktatora i ostalih) je završena. Zato se toliko i opiru u pokušaju da to spreče ne libeći se da žrtvuju sve. Države zapada su prestale da budu vid organizacije naroda već su postale nadnarodne tvorevine koje imaju stanovništvo. Tome ide kraj.
Повезане вести
11 ЛЕТА ЖИВИ ПОД БОМБАМА Писмо руске девојчице из Донбаса Макрону: "Ако желите рат с Русијом, сетите се Наполеона!"
РУСКА девојчица Фаина Савенкова из Луганска, која већ више од деценију живи под сталним експлозијама, обратила се француском председнику Емануелу Макрону, који је Русију назвао "канибалском земљом" и подсетила да је Француска једна од држава које гарантују испуњење Минских споразума, који би требало да обезбеђују прекид ватре у Доњецкој и Луганској области.
01. 09. 2025. у 15:22
ДА ИЗБЕГНЕ МЕЂУНАРОДНЕ ВОДЕ: Куда ће Путин летети до Аљаске, којом трасом?
ПУТИНОВ авион ће за Аљаску летети преко Беринговог мореуза, чиме би избегао прелет међународних вода и ушао у амерички ваздушни простор директно из руског.
13. 08. 2025. у 21:58
"ПУТИН И РУСИЈА ЋЕ СНОСИТИ ТЕШКЕ ПОСЛЕДИЦЕ" Готов разговор двојице председника, Трамп одговорио шта ће се десити ако Руси не зауставe рат
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп говорио је у Кенеди центру у Вашингтону после разговора са председником Украјине, Володимиром Зеленским.
13. 08. 2025. у 19:19
"ЕВРОПА ДИСКРЕТНО ОБЕЗБЕЂУЈЕ СЕБЕ" Медији преносе: Замрзнута руска средства као геополитички улог — ЕУ мери ризике између Украјине и Русије
ЕВРОПСКА унија одложила је питање конфискације замрзнуте руске имовине, јер поједини лидери сумњају у могућност да ће Украјина победити у сукобу, пише портал „Конверзејшн“.
17. 11. 2025. у 12:31
УКРАЈИНЦИ ПАРАЛИСАЛИ РУСКЕ ВОЗОВЕ: Гађали их прецизним ракетним ударима, саботажа изведена дубоко иза непријатељских линија (ФОТО)
УКРАЈИНСКА герилска група Атеш извела је саботажу на прузи у Запорошкој области што је довело до блокаде руских војних возова који су потом гађани ракетама.
16. 11. 2025. у 07:50
Најновије из рубрике
НАПУШТАЈУ БРОД КОЈИ ТОНЕ: Умеров се не враћа у Кијев?
БИВШИ украјински министар одбране, а садашњи секретар Савета за националну безбедност и одбрану Украјине, Рустем Умеров, продужио је своје службено путовање у иностранство у јеку гласина о његовој умешаности у корупционашки скандал, саопштио је посланик Врховне раде Алексеј Гончаренко.
17. 11. 2025. у 19:11
(ВИДЕО) Овде је Јахићева бежала од помахниталог Калајџића - улетела у WC кафића, позвала полицију, али је ту упуцао (РЕКОНСТРУКЦИЈА)
ПРОТИВ Аниса који је убио Алдину раније подигнута оптужница због угрожавања сигурности друге женске особе.
17. 11. 2025. у 19:05
ОРБАН БРУТАЛНО ИСКРЕН: Слање додатне новчане помоћи Украјини је као слање гајбе вотке алкохоличару
ПРЕМИЈЕР Мађарске Виктор Орбан рекао је данас да га захтев председнице Европске комисије Урсуле фон дер Лајен да чланице ЕУ пошаљу још новца Украјини подсећа на покушај да се помогне алкохоличару слањем још једне гајбе вотке.
17. 11. 2025. у 18:45
ДУБАЈИ ЕР ШОУ Руски ловац Су-57 први пут слетео у Дубаију: Може ли да направи пробој на арапским тржиштима? (ВИДЕО)
РУСКИ ловац пете генерације Су-57 први пут је слетео у Уједињене Арапске Емирате како би учествовао на аеромитингу у Дубаију, док је земља наставила да интензивира напоре да пласира авион у иностранство.
17. 11. 2025. у 18:11
МЕРЦ ПРИЗНАО: Стари светски поредак је дошао до краја
СТАРИ светски поредак на који се Запад навикао већ је дошао до свог краја, изјавио је немачки канцелар Фридрих Мерц на економској конференцији коју је организовао лист „Зидојче цајтунг“.
17. 11. 2025. у 18:10
Коментари (1)