ДОШЛА МАЦА НА ВРАТАНЦА: Америка жели разговоре са Русијом
АМЕРИЧКИ државни секретар Ентони Блинкен изјавио је да намерава да ових дана разговара са министром спољних послова Русије Сергејем Лавровом.
Ентони Блинкен и Сергеј Лавров у Женеви / Фото АП
Блинкен је рекао да ћ се током разговора дотакнути договора о пшеници, као и могућности ослобађања притворених америчких држављана у Русији.
Он је додао да са Лавровом неће водити преговоре о Украјини.
Трговина заробљеницима са Москвом
После вишемесечне интерне дебате, Бајденова администрација је понудила да размени Виктора Бута, осуђеног руског трговца оружјем који служи 25 годишњу затворску казну у САД, као део потенцијалног споразума да се обезбеди ослобађање двојице Американаца које држи Русија , Бритнеи Гринер и Пол Вхелан, према људима упуц́еним у ово питање.
Ови извори су рекли за Си-Ен-Ен да је план размене Бута за Вилана и Гринера добио подршку председника Џоа Бајдена након што се о њему расправљало почетком ове године. Бајденова подршка размени надјачава противљење Министарства правде, које је генерално против трговине затвореницима.
Препоручујемо
"АКО ПУТИН УСПЕ У УКРАЈИНИ..." Нагло прекинута дебата британских конзервативаца (ВИДЕО)
26. 07. 2022. у 22:25
"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)
ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.
13. 04. 2026. у 07:27
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала
На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.
11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39
Коментари (1)