ПОГЛЕДАЈТЕ – СУ-25 У БРИШУЋЕМ ЛЕТУ УНИШТАВАЈУ ВАТРЕНЕ ТАЧКЕ: Рад Ваздушно-космичких снага Русије на Авдејевском правцу (ВИДЕО)

П. З. С. / rybar

19. 07. 2022. у 22:16

ПАР руских јуришних авиона испалио је ракетну салву на циљеве у правцу Авдијевке. Током осам година борби на овом сектору фронта, Оружане снаге Украјине су код Авдијевке опремиле неколико добро утврђених одбрамбених линија са дуготрајним ватреним тачкама.

ПОГЛЕДАЈТЕ – СУ-25 У БРИШУЋЕМ ЛЕТУ УНИШТАВАЈУ ВАТРЕНЕ ТАЧКЕ: Рад Ваздушно-космичких снага Русије на Авдејевском правцу (ВИДЕО)

Фото Танјуг/АП


Употреба авијације и артиљерије великог калибра је од виталног значаја за офанзиву и продор украјинског утврђеног подручја код Доњецка.

Русија је започела војну операцију у Украјини 24. фебруара. Председник Владимир Путин назвао је њен циљ „заштитом људи који су већ осам година били изложени малтретирању и геноциду од стране кијевског режима“.

Планирано је да се спроведе "демилитаризација и денацификација Украјине" како би на суд извели све ратне злочинце одговорне за "крваве злочине над цивилима" Донбасa.

Према речима Министарства одбране Руске Федерације, оружане снаге су усредсређене само на војну инфраструктуру и украјинске трупе, и 25. марта завршени су главни задаци прве фазе - значајно је смањен борбени потенцијал Украјине.

Главни циљ руске војске је ослобађање Донбаса.

БОНУС ВИДЕО - КАКО ДЕЛУЈЕ ТОС-1А: Снимак лансирања пројектила са вишецевног бацача

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.

27. 09. 2025. у 11:29

ЉУТИЛА СЕ: Бора и Брега пијани написали песму, посветили је ПЕВАЧИЦИ - дуго није причала са Гораном

ЉУТИЛА СЕ: Бора и Брега пијани написали песму, посветили је ПЕВАЧИЦИ - дуго није причала са Гораном

У ВРЕМЕ старе Југославије, тачније осамдесетих година прошлог века, владао је поприличан ривалитет између две најпопуларније групе - "Бијелог дугмета" и "Рибље чорбе".

28. 09. 2025. у 08:33

Коментари (0)

НИКОЛА ПИЛИЋ ПРЕКО 50 ГОДИНА ВОЛЕО ЈЕ САМО ЊУ: Као сам га угледала, тако нисам могла да га заборавим