УКРАЈИНСКО ГАНАТИРАЊЕ ХЕРСОНА: Два цивила рањена у бомбардовању
ДВА цивила су рањена, а једна приватна кућа је уништена у данашњем украјинском гранатирању Херсона на југу земље, саопштено је из министарства унутрашњих послова Херсонске области.
Фото Танјуг/АП
- У украјинском гранатирању потпуно је уништена кућа једне породице са дететом. Према првим информацијама, две особе су рањене. Украјинске снаге настављају да гранатирају Херсонску област - наводи се у саопштењу обласног МУП објављеном на Телеграм каналу.
У извештају агенције ТАС С се наводи да су раније данас активирани продивваздушни (ПВО) системи руских снага.
Потврђено је да су се чуле четири детонације и да се могао видети стуб дима у централном делу Херсона.
Раније данас полиција херсонске области саопштила је да је градска клиничка болница у Херсону оштећена је гранатирању које су извеле украјинске трупе.
У саопштењу на Телеграму наведено је и да су украјинске трупе у гранатирању користиле и америчке ракетне системе ХИМАРС.
Генералштаб Оружаних снага Украјине саопштио је јутрос да су украјинске ракетне и артиљеријске јединице извеле два удара на командна места и складишта муниције руских снага у области Чернобајевке, пренео је Униан.
Херсонска област се налази на југу Украјине и под контролом је руских снага.
БОНУС ВИДЕО:
УНИШТЕНА ДВА АМЕРИЧКА СИСТЕМА ХИМАРС: Министарство одбране Русије објавило снимак
Препоручујемо
УКРАЈИНЦИ ГРАНАТИРАЛИ СВОЈУ БОЛНИЦУ: Модерним вишецевним ракетним бацачима гађају Херсон
10. 07. 2022. у 16:10
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања
МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).
10. 01. 2026. у 15:08
ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда
ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.
10. 01. 2026. у 06:30
СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача
НАУЧНИЦИ упозоравају на озбиљан еколошки ризик од напуштене америчке војне базе Камп Сенчури, познате као „град под ледом“, коју је случајно поново открио НАСА-ин радар 2024. године дубоко испод леденог покривача Гренланда.
10. 01. 2026. у 15:43
Коментари (0)