СА РУПОМ НА АВИОНУ ЛЕТЕЛИ 14 САТИ: Посада Ербасове летелице занемела када је слетела у Бризбејн (ВИДЕО)
КАДА су после 14 сати слетели у Бризбејн, посада авиона Ербас А380, компаније "Емирејтс ", била је у шоку јер су открили да су скоро све време, од Дубаија, летели са огромном рупом на летелици!

Фото: Принтскрин
Према Авиејшн Хералду, који прати безбедносне инциденте у авио-компанијама, посада и путници лета ЕК-430 пријавили су гласан прасак отприлике 45 минута након што је авион полетео са главног аеродрома у Дубаију, пише Раша Тудеј. Пилоти су веровали да је једна од гума на авиону можда експлодирала и упозорили контролу ваздушног саобраћаја у Бризбејну, захтевајући да хитне службе буду у приправности.
Након што је авион успешно слетео и путници су изашли из авиона, инжењери су пронашли велику зјапећу рупу у корену левог крила. "Емирејтс " је касније за Индипендент објаснио да је, највероватније због "техмичке грешке" једна од 22 гуме А380 пукла током полетања.
- Гума је пукла и оштетила мали део аеродинамичке облоге, која је спољна плоча или кожа авиона - рекао је портпарол "Емирата".
Он је напоменуо да није било "утицаја на труп, оквир или структуру авиона" као резултат инцидента.
- Авион је безбедно слетео у Бризбејн и сви путници су се искрцали по плану - рекао је портпарол.
Према наводима авиокомпаније, путнички млазњак је већ у потпуности поправљен, а његов оклоп замењен, очишћен и проверили су га инжењери и сви други надлежни органи. А380 се вратио у Дубаи у недељу.
Иначе, А380 се сматра највећим путничким авионом на свету. Међутим, како је приметио Индипендент, донекле је пао у немилост последњих година због пандемије.
Али, изгледа да ће се модел вратити на небо, јер су неке авио-компаније, укључујући Кантас и Сингапур Ерлајнс, најавиле да ће га вратити у употребу како би се избориле са недавним порастом потражње за путовањима после укидања ограничења због корона вируса.
Препоручујемо

ДРАМА СРПСКИХ ОДБОЈКАША НА ПИСТИ: Нису хтели да уђу у авион и показали колико живе један за другог!
04. 07. 2022. у 15:17 >> 18:03

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."
НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.
04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11
Коментари (1)