ВАТРОГАСЦИ СЕ БОРЕ СА ВАТРЕНОМ СТИХИЈОМ: У току гашење пожара у близини летовалишта Мармарис

ВАТРОГАСЦИ и данас покушавају да обуздају шумски пожар на југозападу Турске, близу познатог летовалишта Мармариса, са копна и из ваздуха, пошто ватра бесни већ трећи дан и шири се шумовитим подручјем.

ВАТРОГАСЦИ СЕ БОРЕ СА ВАТРЕНОМ СТИХИЈОМ: У току гашење пожара у близини летовалишта Мармарис

Фото: Принтсцреен/Nature Today

Призори запаљене шуме у близини егејског приморског летовалишта Мармарис, у турској провинцији Мугла, обновили су страхове да би прошлогодишњи пожари могли да се понове, када је уништено око 140.000 хектара шуме широм региона, пренео је Ројтерс.

На снимцима Ројтерса се види дим који се извија са брда док се ватра шири шумама у слабо насељеном подручју, а хеликоптери и авиони водом из ваздуха током целог дана покушавају да угасе пожар.

Полиција помаже ватрогасцима са воденим топовима у гашењу пожара који је избио у уторак око 20 часова и захватио више од 3.400 хектара земљишта.

Власти су саопштиле да је ухапшена једна особа, осумњичена да има везе са пожаром.

Турски министар унутрашњих послова Сулејман Сојлу навео је да је та особа признала да је изазвала пожар из фрустрације због породичних проблема.

- Имамо осумњиченог од тренутка када је почео овај инцидент - рекао је Сојлу новинарима и додао да су на лицу места пронађена и два бурета нафте.

Министар здравља Фахретин Коча саопштио је да је 29 особа повређено, а да се две особе и даље лече у болници.

Раније је министар шумарства Вахит Киришчи рекао да су 274 особе евакуисане из предострожности и да око 2.600 људи ради на обуздавању пожара.

С обзиром на то да пожар прети да се прошири на подручје постројења за одлагање отпада при регионалној управи у Мугли, надлежне службе су поставиле безбедносни коридор како би се створила тампон зона.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.

07. 06. 2026. у 13:37

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

РЕПРЕЗЕНТАТИВАЦ СРБИЈЕ СЕ ВРАТИО У КК ПАРТИЗАН - ГРОБАРИ СЛАВЕ! Након седам година, поново тамо где је све почело