НАТО НИЈЕ УЧИНИО НИШТА! Украјински министар поново оплео по Алијанси: "ЕУ је урадила више"
УКРАЈИНСКИ министар спољних послова Дмитро Кулеба критиковао је НАТО јер је учинио врло мало у Украјини, у контексту сукоба са Русијом.
Фото АП
Он је у интервјуу за агенцију "Блумберг" похвалио ЕУ, за коју је рекао да је надмашила Алијансу.
- На почетку (руске Специјалне војне операције) перцепција је била да је НАТО снажан и да може да реагује и изврши, а да ЕУ може само да изрази забринутост на различитим нивоима - изјавио је Кулеба.
Кулеба је рекао да је руска операција показала да је све потпуно другачије и да НАТО може врло мало да учини, пренео је "Спутњик".
Украјински министар спољних послова истакао је да су одређене земље биле од велике помоћи, јер су Украјини слале оружје и финансијску помоћ, али је нагласио да Алијанса као целина није учинила ништа.
Кулеба је навео да је ЕУ поново на правом путу, као покретачка снага и тело које може да обликује будућност Европе, а да је Кијев тај који ће Бриселу дати шансу да то докаже.
БОНУС ВИДЕО:
ПОГЛЕДАЈТЕ РУСКЕ ТЕНКОВЕ У АКЦИЈИ: Снимци ДНР приказују нападе на положаје украјинске војске
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ: Са сумраком настављена предаја пука Азов у Азовстаљу; Пробијен фронт код Попасне, заузето Орехово (ВИДЕО)
17. 05. 2022. у 07:17 >> 04:14
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ШОК: "Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон"
БАГЕЈ је назвао операцију спасавања катастрофом за Вашингтон, јер иранска војска тврди да су њене снаге уништиле два хеликоптера Црни јастреб и два војно-транспортна авиона Ц-130.
06. 04. 2026. у 19:11
Коментари (0)