НЕ ОЧЕКУЈЕМО ПРЕПРЕКЕ ЗА УЛАЗАК У НАТО: Премијерка Финске о ставу Турске
ФИНСКА премијерка Сана Марин изјавила је да не очекује да ће бити било каквих препрека у придружењу ове нордијске земље НАТО-у, пренео је данас BBC.
Фото: Профимедиа
- Нисмо имали никакве назнаке у НАТО да ће бити било каквих проблема за чланство Финске или Шведске. Врло смо повезани једни са другима, а и блиски смо партнери НАТО савеза, казала је она.
Она је додала да је видела неке изјаве у којима се постављају одређена питања.
- Међутим, сматрам да је веома важно да имамо разговоре са тим земљама, у врло смиреном тону, и да дискутујемо о свим питањима која постоје, истакла је Марин.
Председник Саули Нинисто рекао је да је разговарао са турским колегом Реџепом Тајипом Ердоганом пре месец дана, и навео да му је тада Ердоган рекао да ће Анкара подржати чланство Финске у НАТО, али сада каже да је збуњен извештајима да би Турска могла да се успротиви уласку Финске.
Нинисто додаје да је спреман да разговара опет с Ердоганом.
Турски председник је изјавио 13. маја да није могуће да Турска подржи проширење алијансе јер су Финска и Шведска "земље домаћини многим терористицким организацијама".
Било којој земљи која жели да се придружи Северноатлантском савезу потребна је једногласна подршка свих чланица НАТО.
БОНУС ВИДЕО: ПОГЛЕДАЈТЕ СНИМКЕ РУСКОГ МИНИСТАРСТВА ОДБРАНЕ: Хеликоптери у акцији у Украјини
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)