ПУТИН О ДЕЈСТВИМА У МАРИЈУПОЉУ: До сада се предало 1.300 војника
СКОРО 1.300 украјинских војника се предало у Маријупољу, рањенима је пружена медицинска помоћ, саопштио је председник Русије Владимир Путин на састанку са генералним секретаром УН Антонијом Гутјерешом у Москви.
Фото: Профимедиа/Илустрација/Википедија
-Део Оружаних снага Украјине који су се налазили у другим индустријским регионима (Маријупоља) се предао. Заробљено је скоро 1.300 особа. У ствари, тамо их је више. Има и оних који су рањени. Обезбеђени су им нормални услови, рекао је Путин.
Русија је 24. фебруара започела војну операцију у Украјини. Председник Владимир Путин назвао је њен циљ „заштитом људи који су већ осам година били изложени малтретирању и геноциду од стране режима у Кијеву“.
За то је, према његовим речима, планирано да се изврши „демилитаризација и денацификација Украјине“, да се приведу правди сви ратни злочинци одговорни за „крваве злочине над цивилима“ у Донбасу.
rs.sputniknews.com
Препоручујемо
„ЗАШТО СЕ КРИЈЕТЕ КАО ПАЦОВИ?“: Екстремисти батаљона „Азов“ крију се иза стараца
26. 04. 2022. у 19:59
ЗАХАРОВА УПИТАЛА ЛОНДОН: Да ли војни објекти у државама НАТО-а могу бити мете Русије?
26. 04. 2022. у 18:08
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)