ЗАВРШЕН РАЗГОВОР ПУТИНА И ЕРДОГАНА: Познати детаљи, ево о чему су разговарала два лидера
ТУРСКИ председник Реџеп Тајип Ердоган поручио је свом руском колеги Владимиру Путину у телефонском разговору да би поштовање договора постигнутих у разговорима између Украјине и Русије раније овог месеца у Истанбулу користило свим странама, саопштено је данас из његове канцеларије.

Фото: ЕПА
- Председник Ердоган, који је истакао важност постизања примирја, ефикасног рада на хуманитарним коридорима и спровођења безбедне евакуације, истакао је да ће Турска наставити да чини све што може да обезбеди трајни мир - наводи се у саопштењу, преноси Ројтерс.
Турска, која одржава добре везе и са Русијом и са Украјином, била је домаћин два одвојена разговора између сукобљених страна и настоји да организује састанак председника двеју земаља.
Ердоган је у недељу разговарао и са украјинским председником Володимиром Зеленским, наводи британска агенција.

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКИЊА Арина Сабаленка савладала је Марту Костјук из Украјине за пласман у полуфинале мастерса у Мадриду, а то је било све само не обичан меч.
01. 05. 2025. у 09:30
Коментари (0)