УСПЕЛА ПРОБА: Каква је Путинова нова ракета од које стрепи Запад
РУСКИ конструктори и војна индустрија доказали су да могу без иједног страног дела да направе најмоћнију интерконтиненталну ракету на свету.
Фото: ЕПА
У историји ће бити записано да је први старт нове руске тешке ракете РС-28 био 20. априла 2022. године у 15.12 са космодрома Плесецк у Архангелској области и да је погодила циљ на полигону Кура на Камчатки.
Опширније читајте у сутрашњем штампаном издању "Новости".
Фото: Новости
Препоручујемо
ПРЕЛОМНИ ТРЕНУТАК ЗА УКРАЈИНУ? Зеленски најавио преговоре који мењају све
23. 12. 2025. у 18:36
ЛУКАШЕНКО ТРАЖИ: Неопходно да се заврши истрага о геноциду над белоруским народом
23. 12. 2025. у 18:11
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
АМЕРИКАНАЦ ЈАСАН: "Украјинци, приватно, признају да ће изгубити Доњецк, али..."
ПОТПРЕДСЕДНИХ САД Џеј Ди Венс изјавио је данас да су територијална питања кључна тачка спорења у преговорима.
22. 12. 2025. у 19:29
Коментари (0)