КИЈЕВ СПРЕМА МОНСТРУОЗНЕ ПРОВОКАЦИЈЕ ЗА УСКРС? Мизинцев: Припремају се минобацачки напади на цркве у ускршњој ноћи

Тањуг

18. 04. 2022. у 12:57

РУСИЈА има оперативне податке о провокацијама које Кијев спрема за Ускрс, изјавио је данас начелник Националног центра за контролу одбране Руске Федерације генерал-пуковник Михаил Мизинцев.

КИЈЕВ СПРЕМА МОНСТРУОЗНЕ ПРОВОКАЦИЈЕ ЗА УСКРС? Мизинцев: Припремају се минобацачки напади на цркве у ускршњој ноћи

Принтскрин

- Кијевски режим, уз подршку низа западних земаља, завршава припрему монструозних провокација са бројним жртвама у Запорошкој, Николајевској, Одеској, Сумској и Харковској области. У овим регионима, у ускршњој ноћи (24. априла), планирано је да се пуца из минобацача на православне цркве због накнадних оптужби руског војног особља за масакр цивилног становништва - тврди Мизинцев, преноси агенција РИА Новости.

Мизинцев је рекао да позивају Уједињене нације, ОЕБС, Међународни комитет Црвеног крста и друге међународне организације да одмах утичу на кијевски режим да спречи ову, како каже, нељудску провокацију, која занемарује све моралне норме и међународно хуманитарно право.

Како је рекао, Кијев планира да привуче велики број новинара западних новинских агенција да снимају о наводним "руским зверствима" и одмах пласирају лажне вести.

- Унапред упозоравамо земље цивилизованог Запада, на челу са Сједињеним Државама, да Руска Федерација има оперативну базу доказа о предстојећим страшним злочинима кијевског режима - казао је он.
 

БОНУС ВИДЕО: СТАНОВНИК МАРИУПОЉА: Украјинска војска режирала уништење позоришта








 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.

30. 04. 2025. у 16:55

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: Било је лепо...

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."

НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.

04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11

Коментари (0)

НОВОСТИ САЗНАЈУ: Вучић на послу од 7. маја - има заказане састанке одмах после Ђурђевдана