"МИ ЋЕМО ИМ ПОКАЗАТИ!" Лукашенко најављује наставак процеса интеграције "од Бреста до Владивостока"

Новости онлајн

13. 04. 2022. у 15:33

РУСИЈА и Белорусија наставиће процес интеграције од Бреста до Владивостока. Видећете свога Бога, поручио је белоруски председник Александар Лукашенко западним земљама које су раније одбациле његову иницијативу о интеграцији „од Лисабона до Владивостока“.

МИ ЋЕМО ИМ ПОКАЗАТИ! Лукашенко најављује наставак процеса интеграције од Бреста до Владивостока

Фото АП

Он је подсетио на његов разговор са руским председником Владимиром Путином.

- Рекао сам му: Чуј, Владимире Владимировичу, ми ћемо им показати - рекао је белоруски лидер, коментаришући однос западних земаља ка интеграцији Русије и Белорусије.

Према речима Лукашенка, његова јучерашња посета космодрому „Восточни“ у Амурској области и данашња посета Приморском крају представљају знак спремности двеју земаља ка даљој интеграцији.

Он је јутрос демантовао гласине о уласку његове земље у састав Русије и поручио да ће Русија и Белорусија изградити такво јединство две независне државе да ће оно служити као узор за друге земље.

Подсетимо, председник Белорусије Александар Лукашенко стигао је јуче у Русију и истог дана посетио космодром „Восточни“ у Амурској области заједно са руским лидером Владимиром Путином.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО:

Дирљив сусрет оца са децом у Мариупољу: Нису се видели месецима, а онда су покуљале емоције

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НЕВЕРОВАТНА ГРЕШКА РУСИЈЕ Зеленски: Москва послала Украјини тела 20 руских војника приликом репатријације

НЕВЕРОВАТНА ГРЕШКА РУСИЈЕ Зеленски: Москва послала Украјини тела 20 руских војника приликом репатријације

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски изјавио је данас да се приликом репатријације тела погинулих војника испоставило да су 20 оних које је Русија вратила као украјинске погинуле војнике, у ствари били руски војници, а да је један био страни плац́еник.

21. 06. 2025. у 15:10

МУП ИЗДАО ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ГРАЂАНЕ СРБИЈЕ: Одмах позовите овај број

МУП ИЗДАО ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ГРАЂАНЕ СРБИЈЕ: Одмах позовите овај број

СЕКТОР за ванредне ситуације МУП апелује на грађане да буду савесни при употреби отвореног пламена и, ако примете пожар, да одмах позову ватрогасно-спасилачку јединицу на број телефона 193.

21. 06. 2025. у 15:40

ИНЦЕСТ УНИШТИО ПОРОДИЦУ: Глумици брат крстио ћерку, а она га завела и родила му сина

ИНЦЕСТ УНИШТИО ПОРОДИЦУ: Глумици брат крстио ћерку, а она га завела и родила му сина

СЛАВНА глумица Грета Скаки у једном моменту је била тема свих медија, након што је обелодалила да је у романси са својим братом од тетке Карлом Монтегацом. Ова романса разорила је њену породицу, а њих двоје су се у једном моменту чак и заклели на вечну љубав.

21. 06. 2025. у 10:39

Коментари (0)

Kari’s on fire  – Пешић се враћа на клупу Пирота!