БЛИНКЕН О БОЈНИМ ОТРОВИМА: Нема потврде о употреби хем. оружја у Украјини
АМЕРИЧКИ државни секретар Ентони Блинкен изјавио је да САД не могу да провере извештаје о могућности да Русија користи хемијско оружје у Украјини.
Фото Танјуг/АП
Командант украјинског жандармеријског пука Азов у Мариупољу рекао је раније данас да су три његова припадника била изложена "хемијским агенсима, али без тежих последица", пренео је лондонски дневник Гардијан.
Блинкен је поновио да употреба хемијског оружја изазива "стварну забринутост" и да су амерички званичници свесни могућности да се хемијско оружје може употребити.
Он је упозорио на глобално назадовање људских права које је последица "бруталног рата руске владе против Украјине", преноси ЦНН.
-У свом презиру према људском животу и достојанству, Кремљ је поново ојачао веру у људе. Цивилно друштво, владе и људи широм света желе да међународна заједница укаже на кршења људских права где год да су почињена да би се хитно предузимале мере да се зауставе злоупотребе, а починиоци позову на одговорност, поручио је Блинкен.
Батаљон Азов је бивша десницарска, екстремистицка и неонацистицка организација која је ушла у састав Националне гарде Украјине.
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ ХЕЛИКОПТЕРИ У АКЦИЈИ: Погледајте како су уништили утврђене положаје украјинске војске
Препоручујемо
РАТОВАЊЕ ЈЕ И УНОСАН ПОСАО ЗА НЕКЕ: Садашњу војну помоћ враћаће и унуци Украјинаца
12. 04. 2022. у 21:34
(МАПА) ИЗВЕШТАЈ СА ФРОНТА: Жестоке борбе код Попасње, велики губици украјинских снага; Спречен пробој из Мариупоља
12. 04. 2022. у 19:15 >> 19:17
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића
ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.
07. 11. 2025. у 14:04
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ
ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.
09. 11. 2025. у 13:28
Коментари (0)