НОВИ ПРЕГОВОРИ РУСИЈЕ И УКРАЈИНЕ ПРВОГ АПРИЛА: Кијев предложио састанак двојице председника
РУСИЈА и Украјина ће наставити своје мировне преговоре путем видео-везе 1. априла, саопштио је високи украјински званичник Давид Арахамија, након што је њихова последња рунда завршена у Турској.
Фото: Профимедиа/Илустрација
Арахамија је рекао у среду током видео-обраћања да је Кијев предложио и да се организује састанак председника две земље, али да је Русија одговорила да је потребно више урадити на нацрту споразума, преноси Ројтерс.
Писани предлози Украјине који су предати Русији у Истанбулу садрже тачке о одустајању Кијева од чланства у НАТО и од нуклеарног оружја, изјавио је након преговора шеф руске делегације Владимир Медински телевизији "Русија 24".
Он је истакао да је Украјина у уторак први пут показала спремност да реализује низ важних услова како би у будућности могла да изгради нормалне односе са Русијом, пренео је Спутњик.
БОНУС ВИДЕО:
ЕКСПЛОЗИЈА У БЕЛОГРАДСКОЈ ОБЛАСТИ
Препоручујемо
"МОЛИМО ВАС, НЕ НОСИТЕ ЏИНС": Шокантна одлука авио-компаније (ФОТО/ВИДЕО)
24. 01. 2026. у 23:43
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (2)