ПУТИН И ЕРДОГАН ДОГОВОРИЛИ: Преговори Русије и Украјине у Истанбулу

27. 03. 2022. у 20:38

ТУРСКИ председник Реџеп Тајип Ердоган и руски председник Владимир Путин договорили су се да организују у Истанбулу наредну рунду преговора делегација Русије и Украјине, саопштено је данас из кабинета Ердогана након телефонског разговора са Путином.

ПУТИН И ЕРДОГАН ДОГОВОРИЛИ: Преговори Русије и Украјине у Истанбулу

Фото: ЕПА

Како се наводи, председници две земље разговарали су о најновијем развоју догађаја у руско-украјинском рату и преговарачком процесу.

- Председник Ердоган и председник Путин договорили су се да организују наредни састанак руске и украјинске делегације у Истанбулу - додаје се у саопштењу, а преноси ТАС С.

Из делегација Русије и Украјине раније данас је најављено да се почетком недеље настављају мировни преговори, а украјински преговарач је рекао да ће бити одржани у Турској.

Давид Арахамија, украјински посланик и члан преговарчког тима навео је на Фејсбуку да ће наредна рунда разговора Украјине и Русије "лицем у лице" бити одржана у Турској од понедељка до среде, пренео је Укринформ.

Главни руски преговарач Владимир Медински потврдио је да су се стране договориле да се састану, али је навео да ће то бити у уторак и среду.

БОНУС ВИДЕО - РУСКА АРМИЈА УНИШТИЛА АМЕРИЧКИ РАДАРСКИ СИСТЕМ: Прецизан удар ваздушно-космичких снага РФ

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НОВОСТИ САЗНАЈУ: Након Литваније, још једна држава забранила прелет српског авиона до Москве

"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Након Литваније, још једна држава забранила прелет српског авиона до Москве

НАКОН Литваније, и летонске власти забраниле су прелет српског авиона до Москве у коме је требало да буде председник Србије Александар Вучић, сазнају "Новости".

06. 05. 2025. у 18:27

НЕБЕНЗЈА ОДУВАО ЛАЖНОГ ВИСОКОГ ПРЕДСТАВНИКА ШМИТА, ПА ИЗАШАО ИЗ САЛЕ: Нећу да те слушам, немаш право да говориш!

НЕБЕНЗЈА ОДУВАО ЛАЖНОГ ВИСОКОГ ПРЕДСТАВНИКА ШМИТА, ПА ИЗАШАО ИЗ САЛЕ: Нећу да те слушам, немаш право да говориш!

У САВЕТУ безбедности Уједињених нација је у току редовна полугодишња седница о ситуацији у БиХ на којој је руски амбасадор Василиј Небензја изјавио је да Кристијан Шмит нема право да говори у име међународне заједнице у Савету безбедност, а онда изашао из сале не желевши да га слуша.

06. 05. 2025. у 17:03

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: Било је лепо...

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."

НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.

04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11

Коментари (0)

СЛОВЕНАЦ ПОКАЗУЈЕ ВЕРНОСТ ЛЕКЕРСИМА: Нови уговор Дончићу доноси право богатство