НАТО НИКАДА НЕЋЕ ДОПРИНЕТИ МИРУ У СВЕТУ: Кина послала поруку поводом годишњице НАТО бомбардовања

Танјуг

26. 03. 2022. у 14:46

ПОРТПАРОЛ кинеског Министарства спољних послова Ванг Венбин рекао је поводом обележавања 23. годишњице НАТО бомбардовања СР Југославије, да агресију НАТО-а неће заборавити ни српски народ, ни кинески народ, ни људи широм света.

НАТО НИКАДА НЕЋЕ ДОПРИНЕТИ МИРУ У СВЕТУ: Кина послала поруку поводом годишњице НАТО бомбардовања

Фото АП

- Поводом обележавања 23. годишњице НАТО бомбардовања СР Југославије, НАТО је одржао специјални самит на коме се разговарало о украјинском питању. Да ли су Сједињене Државе и земље НАТО-а размишљале о основним узроцима украјинске кризе? Какву одговорност за ово треба да сносе САД и НАТО? - упитао је Ванг, преноси Међународни кинески радио.

- Сједињене Државе и НАТО немају ни право, ни квалификације да се представљају као судије док не размисле о злочинима које су починили над народом Србије, Ирака, Авганистана и других земаља - оценио је кинески портпарол.

- Као производ Хладног рата, НАТО је живео за рат и никада није и никада неће допринети безбедности и миру у свету. Људи који истински воле мир и који су посвећени промовисању мира, супротставиће се даљем ширењу НАТО-а - рекао је портпарол Министарства спољних послова Кине.

БОНУС ВИДЕО:

НЕЋЕМО ЗАБОРАВИТИ, НЕЋЕМО ОПРОСТИТИ: Порука на амбасади САД-а у Москви

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим (ВИДЕО)

СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)

ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.

17. 02. 2026. у 20:01

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

Коментари (3)

БАШТА НЕБОЈШИНЕ БОЈЕ: Ћопић је величанствен, писао је поезију у прози