БИЛ КЛИНТОН СЕ ОПРОСТИО ОД МЕДЛИН ОЛБРАЈТ: Подсетио на њихов пут у лажну државу Косово, па открио о чему су последњи пут разговарали
БИВШИ амерички председник и главни кривац за НАТО агресију Бил Клинтон опростио се од своје саучеснице у бомбардовању СР Југославије Медлин Олбрајт, која је преминула од рака 23. марта.
Фото: AP Photo/Brennan Linsley/AP Photo/J. Scott Applewhite, File
Бил Клинтон каже да су он и његова супруга Хилари "изузетно тужни због смрти Олбрајтове, која је била један од најбољих државних секретара, сјајан амбасадор у УН, бриљантна професорка и изванредно људско биће".
Клинтон је подсетио на детињство Олбрајтове, тврдећи да је била "савршен лидер за време у ком је живела". Такође ју је сматрао пријатељицом, и подсетио на откривање споменика Олбрајтовој на тзв. Косову, њиховом заједничком "чеду".
- Пре готово три године, заједно смо отпутовали да прославимо 20. годишњицу борбе (тзв.) Косова за независност, где јој је подигнут споменик у Приштини. Тај срећан дан је заслужила - написао је Клинтон.
Занимљиво је да је Клинтон јуче за Си-Ен-Ен, причајући о Олбрајтовој, рекао да је њихов последњи разговор провела говорећи о Украјини.
- Она је подржала све што можемо да урадимо за Украјину. И то је све о чему је желела да прича. Била је срећна. Била је расположена - рекао је Клинтон.
Подсећамо, бивша државна секретарка САД Медлин Олбрајт преминула је јуче од рака.
Рођена као Мари Јана Корбелова, Олбрајтова је емигрирала у САД из Чехословачке са породицом 1948. године. Докторат је одбранила на Универзитету Колумбија 1975. године. Радила је за бившег сенатора Едмунда Маскија и Збигнњева Бжежинског у Националном савету безбедности.
Олбрајтова ће остати позната по снажној антисрпској реторици, док је за време обављања функције шефице дипломатије САД била један од главних заговорника бомбардовања СРЈ 1999. године.
БОНУС ВИДЕО: ОДЛУКА КОЈА ЈЕ ЗАУСТАВИЛА БОМБЕ: Пре 23 године Виктор Черномирдин је био у Београду
Препоручујемо
ПУТИНОВ УДАР НА ДОЛАР, ЗА ГАС ТРАЖИ РУБЉЕ: ЕУ би морала да замени 100 милијарди долара
24. 03. 2022. у 08:10
РАТ У УКРАЈИНИ: НАТО шаље трупе на Исток, Путин се састао са Саветом безбедности Русије (ФОТО/ВИДЕО)
24. 03. 2022. у 07:53 >> 15:00
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)