ПОЧЕЛА МАСОВНА ЕВАКУАЦИЈА ИЗ МАРИУПОЉА: Од предложених 10 рута, Кијев пристао на само три
14. 03. 2022. у 16:52
РУСКО Министарство одбране саопштило је данас да је почела масовна евакуација људи из украјинског града Мариупоља, јавиле су руске новинске агенције.
Samo da narod izađe,pa onda tepih na azovce.
Повезане вести
ЛАВРОВ ТВРДИ: Атентат на руског генерала потврдио намере Кијева - Ево о чему се ради
ТЕРОРИСТИЧКИ напад на генерал-потпуковника Владимира Алексејева потврдио је одлучност кијевског режима да поремети преговоре, изјавио је руски министар спољних послова Сергеј Лавров након разговора са председавајућим ОЕБС-а, шефом швајцарског Министарства спољних послова Игнацијом Касисом и генералним секретаром ОЕБС-а Феридуном Синирлиоглуом.
06. 02. 2026. у 17:41
МАСК УСПЕО ДА ЗАУСТАВИ РУСКУ “НЕОВЛАШЋЕНУ” УПОТРЕБУ СТАРЛИНКА: Упркос различитим ставовима Маска и Кијева о рату са Русијом
АМЕРИЧКИ милијардер Илон Маск данас је изјавио да су, по свему судећи, успели кораци предузети да се заустави “неовлашћена” употреба интернет система Старлинк од стране Русије.
01. 02. 2026. у 18:16
"ЕВРОПА И ДАЉЕ ПОКУШАВА ДА ЗАБИЈЕ КЛИН ИЗМЕЂУ РУСИЈЕ И САД" Лавров: Већина европских елита своје интересе замењује интересима Кијева
ЕВРОПА је покушавала и још увек покушава да забије клин између Русије и Сједињених Америчких Држава, изјавио је шеф руске дипломатије Сергеј Лавров.
01. 02. 2026. у 15:23
"ЛИЧНО САМ ЗАМОЛИО ПУТИНА..." Трамп тражио од руског председника да недељу дана не гађа Кијев због хладноће
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Држава Доналд Трамп изјавио је у четвртак да је руски председник Владимир Путин пристао да недељу дана не отвара ватру на Кијев због хладног времена.
29. 01. 2026. у 22:50
"ДОК СЕ ЗЕЛЕНСКИ НЕ ОПАМЕТИ, КОРИСТИМО ВОЈНЕ МЕТОДЕ" Небензја: Ни једно дејство „неонацистичке клике“ из Кијева неће проћи некажњено
РУСИЈА ће наставити да решава проблеме војним средствима све док Владимир Зеленски не прихвати реалистичне услове за преговоре, изјавио је стални представник Руске Федерације при Уједињеним нацијама Василиј Небензја.
13. 01. 2026. у 08:34
Најновије из рубрике
СНАЖАН ЗЕМЉОТРЕС ПОГОДИО СЛОВАЧКУ: Ево где је био епицентар
Земљотрес магнитуде 4.6 степени Рихтера забележен је данас на подручју Словачке, у близини Братиславе!
21. 02. 2026. у 14:28
"БРИСЕЛ ЈЕ ЗАУЗЕТ ИГРАЊЕМ СА ВАТРОМ" Орбан: Без америчког учешћа, нема реалног пута ка миру у руско-украјинском рату
БЕЗ АМЕРИЧКОГ учешћа, нема реалног пута ка миру у руско-украјинском рату, рекао је данас мађарски премијер Виктор Орбан.
21. 02. 2026. у 14:09
СНЕЖНИ ТАЛАС ПАРАЛИШЕ АУСТРИЈУ: Десетине хиљада домаћинстава без струје
ОБИЛНЕ снежне падавине које су погодиле источну Аустрију од петка довеле су до масовног колапса електромреже и саобраћаја.
21. 02. 2026. у 13:29
ОКО 19.000 ДОМАЋИНСТАВА БЕЗ СТРУЈЕ У СЛОВЕНИЈИ: Голоб обилази подручја погођена олујом
НА СЕВЕРОИСТОКУ Словеније настављају се радови на санацији последица обилних снежних падавина, док је око 19.000 домаћинстава данас и даље без електричне енергије.
21. 02. 2026. у 12:56
СИ-ЕН-ЕН ТВРДИ: Обавештајне агенције САД верују да Кина развија нову генерацију нуклеарног оружја
Обавештајне агенције Сједињених Америчких Држава верују да Кина развија нову генерацију нуклеарног оружја и да је 2020. године спровела тајни експлозивни тест као део шире стратегије модернизације свог арсенала, објавио је Си-ен-ен, позивајући се на више извора.
21. 02. 2026. у 12:46
Коментари (1)