"ДЕЛИЛИ СМО КОНЗЕРВУ ЧОРБЕ ДНЕВНО" Тешке исповести становника Мариупоља - "Нисмо јели четири дана"
СТАНОВНИЦА Мариупоља већ више од 10 дана проводе у неизвесности и страху за сопствене животе.

Фото: Принтсцреен/Известја.ру
Једна становница Мароиупоља навела је у прилогу канала Известја.ру да је већ 12 дана провела у подруму чекајући евакуацију снага Доњецке Народне Републике (ДНР).
- Бомбардовање је трајало... Немам снаге да седим у подруму 12 дана. Немамо шта да једемо. Они су нас, ризикујући своје животе, одвели у село - рекла је она мислећи на снаге Доњецке Народне Републике.
Како је навела, у подруму, где су се крили и други становници Мариупоља, понестало хране. Мештани су делили између себе конзерву чорбе дневно.
- Када су нас нашли тамо у овој рупи, питали су да ли смо гладни. Па, наравно да смо гладни. Нисмо јели четири дана. Имали смо конзерву чорбе, а делили смо 20 г дневно - закључила је она.
Раније током дана, становници Волновахе у говорили су о паљењу њихових кућа које су извршиле војске Оружаних снага Украјине.
Војска је побегла из града, остављајући за собом порушене куће и поломљене станове, одакле су власници силом протерани.
Дан раније објављени су снимци резултата гранатирања украјинских националиста Кијевског, Кујбишевског и Петровског региона Доњецка.
Подсетимо, и председник Русије Владимир Путин позвао је данас, приликом телефонског разговора који је трајао 75 минута, немачког канцелара Олафа Шолца и француског председника Емануела Макрона да утичу на власти у Кијеву како би се зауставиле злочиначке акције националистичких батаљона у Украјини, саопштила је прес-служба Кремља након телефонског разговора тројице званичника.
БОНУС ВИДЕО:
РУСКИ ХЕЛИКОПТЕРИ У АКЦИЈИ: Погледајте како су уништили утврђене положаје украјинске војске
Препоручујемо

ПАУЛО КОЕЉО ПРОТИВ АНТИРУСКОГ ЛУДИЛА: "Украјинска криза је згодан изговор за русофобију"
12. 03. 2022. у 18:39

ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје
НАЈНОВИЈА временска прогноза евопских стручњака за август показује прохладнији почетак месеца у централним деловима Европе, али се већ наговештава повратак суптропског гребена и новог таласа врелог времена. Услед присуства ниског притиска на северу континента, стварају се услови за нови топлотни талас који ће погодити већи део Европе, пише Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. у 20:19

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

3О ЛЕТА ОД "ОЛУЈЕ" - РУДАН ОШТРО О ХРВАТИМА: "Колико је Срба плутало у бунарима јер се нису укрцали у тракторе..."
ВЕДРАНА Рудан је коментарисала политичку и друштвену климу у Хрватској.
03. 08. 2025. у 16:23
Коментари (0)