ПЕНТАГОН ОТКРИВА: Путин распоредио цео контингент од више од 150.000 војника у Украјини

Novosti online

08. 03. 2022. у 08:17

РУСИЈА је послала скоро све трупе окупљене у Украјини последњих месеци на граници између две земље, оценио је у понедељак Пентагон.

ПЕНТАГОН ОТКРИВА: Путин распоредио цео контингент од више од 150.000 војника у Украјини

Фото: ЕПА

Руски председник Владимир Путин до сада је распоредио скоро цео контингент од више од 150.000 војника у Украјини, рекао је у понедељак високи званичник америчке одбране.

Како се руске операције интензивирају, цивили су све више погођени, а Москва сада настоји да "регрутује" стране борце, укључујући Сиријце, саопштило је америчко Министарство одбране.

Подсетимо, Русија је 24. фебруара покренула специјалну операцију чији је циљ демилитаризација и денацификација Украјине. Председник Русије Владимир Путин је у телевизијском обраћању Русима рекао да околности "захтевају одлучну и хитну акцију" и да су се народне републике Донбаса обратиле Русији са захтевом за помоћ.

РУСКИ ТЕНКОВИ СВЕ БЛИЖЕ КИЈЕВУ: Путинова армија напредује ка главном граду Украјине

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Трамп шаље Мадура у логор Гвантанамо, прети му смрна казна; Родригес пркоси Трампу (ФОТО/ВИДЕО)

ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Трамп шаље Мадура у логор Гвантанамо, прети му смрна казна; Родригес пркоси Трампу (ФОТО/ВИДЕО)

У ГЛАВНОМ граду Венецуеле, Каракасу, одјекнуле су експлозије, а град су у ниском лету надлетали авиони, јављају светски медији. Амерички председик Доналд Трамп објавио је да је председник Венецуеле Николас Мадуро ухваћен заједно са супругом и пребачен из земље.

03. 01. 2026. у 07:45 >> 20:51

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.

03. 01. 2026. у 18:47

Коментари (3)

МИ СМО ДЕЦА ОБИЛИЋА, НЕ КОПИЛАД ГРУХОЊИЋА Објављена антиблокадерска химна о победи православља над Пицулиним слинама (ВИДЕО)