ХОЋЕ ЛИ ПОЉСКА ПОМОЋИ УКРАЈИНУ? Руски експерт о евентуалном уласку Варшаве у рат

РАД руских система ПВО и РВ је већ довео до тога да је кијевски режим практично изгубио средства за извођење ваздушног извиђања извођења борбених дејстава из ваздуха.

ХОЋЕ ЛИ ПОЉСКА ПОМОЋИ УКРАЈИНУ? Руски експерт о евентуалном уласку Варшаве у рат

Фото: Принтскрин

И зато се Зеленски већ обраћа земљама НАТО-а са захтевом да им испоруче авионе МиГ-29, Су-27 и Су-25 заједнички произведене из Словачке, Бугарске и Пољске, пошто у Украјини нема ко да пилотира авионима западне производње. Постоје извештаји да је Пољска спремна да Кијеву преда своје МиГ-29 и Су-27, а заузврат жели да добије Ф-16 од САД. Тренутно се разматра таква трампа.

Али постоји један проблем – они планирају да користе ове авионе са територије Пољске, што значи директну интервенцију НАТО-а у војни сукоб, ово је ескалација, ово је заправо корак од Трећег светског рата, због чега су се и Пољска и НАТО до сада суздржавали од такве шеме. Ипал и даље је та варијанта на дневном реду.

С друге стране Кијев има још захтева за НАТО - да затвори небо својим авионима. То би директно увукло Алијансу у сукоб са руским авионима.

БОНУС ВИДЕО - РУСКИ КОМАНДОС О БОРБИ СА ДЕСНИМ СЕКТОРОМ: "Предали су се, велики поздрав грађанима Русији!"

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

Коментари (2)

ЧЕСТИТКЕ БЕЛИНГЕМУ И СУДИЈАМА! Огласио се отац Ерлинга Халанда након испадања Норвешке са Мундијала