ЏОНСОН СРУШИО СНОВЕ ЗЕЛЕНСКОМ: "Нема изгледа да Украјина уђе у НАТО у блиској будућности"

Новости онлајн

06. 03. 2022. у 10:45

УКРАЈИНА није имала озбиљну перспективу чланства у НАТО у блиској будућности, изјавио је премијер Велике Британије Борис Џонсон.

ЏОНСОН СРУШИО СНОВЕ ЗЕЛЕНСКОМ: Нема изгледа да Украјина уђе у НАТО у блиској будућности

Фото: Танјуг/АП Пхото

- Били смо спремни да кроз преговоре одговоримо на руске изјаве забрунутости поводом безбедности - рекао је Џонсон.

Он је истакао да НАТО неће учествовати у конфликту у Украјини.

Раније је украјински лидер Владимир Зеленски рекао да је НАТО алијанса намерно одбила да затвори небо над Украјином.

Руски председник Владимир Путин рекао је да ће Русија одлуку било које земље да уведе зону забране летова изнад Украјине сматрати учешћем у војном сукобу.

Генерални секретар НАТО-а Јенс Столтенберг потврдио је да алијанса није страна у сукобу у Украјини.

Заменик шефа руског Министарства спољних послова Александар Грушко рекао је да се питања која се јављају између Русије и НАТО-а морају решавати политичким, а не војним мерама.

БОНУС ВИДЕО: 

НЕВИДЉИВА СМРТ СА НЕБА: Руски дрон уништио "ајдаровце", погледајте снимак напада

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.

08. 04. 2026. у 02:39

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала

САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала

На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.

11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39

Коментари (4)

УДАР ДРОНОВИМА И РАКЕТАМА: Хезболах извео низ напада на север Израела